Powstał stablecoin oparty na chińskim juanie

Firma Tether Limited poinformowała o wprowadzeniu nowego stablecoina, który jest powiązany z chińskim juanem w stosunku 1:1.


Powstał stablecoin oparty na chińskim juanie

Przedsiębiorstwo Tether Limitet poinformowało na swoim blogu, że ma wprowadził nowego stablecoina powiązanego z chińskim juanem, co może wpłynąć także na sytuację Bitcoina (BTC) w Azji. Wielu analityków rynkowych uważa bowiem, iż inwestorzy działający w Chinach wykorzystują BTC, aby móc uwolnić się od nadzoru kapitału narzuconego przez władze Chińskiej Republiki Ludowej. Od dłuższego czasu widoczne jest też zjawisko porzucania juanów oraz aktywów opartych na chińskiej walucie na rzecz kryptowaluty określanej jako cyfrowe złoto.

Tether Limited planuje wykorzystać panujące obecnie nastroje wśród inwestorów, które związane są również z trwającą wojną handlową pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi. CNHT, bo tak nazywa się nowy stablecoin, przede wszystkim ma za zadanie pozwolić uniknąć konieczności wymiany chińskiego juana za każdym razem, kiedy pojawi się potrzeba dokonania sprzedaży lub zakupu bitcoinów. Tether Limited ma zamiar dodatkowo zapewnić pełną płynność pomiędzy walutami oraz zdobyć zaufanie inwestorów dzięki powiązaniu na zasadzie 1:1 stablecoina do juana.

Warto jednak przypomnieć, że firma Tether ma w swojej historii wiele kontrowersji związanych z aktywami cyfrowymi oraz rezerwami w postaci walut fiducjarnych. W kwietniu 2018 roku giełda Bitfinex współpracująca z przedsiębiorstwem została zaskarżona przez New York Attorney Journal.

Wcześniej śledztwo naszego portalu wykazało także problemy związane z rezerwami finansowymi Tether Limited, które oznaczały, iż nie istniał żaden system gwarancji zapewniający inwestorów, że będą mogli USDT wymienić na dolary amerykańskie lub też wykupić.

Czytaj więcej: Giełda Bitfinex i Tether oskarżone o oszustwa finansowe


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO