Praca zdalna wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników

Praca zdalna, wokół której często pojawiają się stereotypy leniwego pracownika, sprawia, że pracownicy są dużo bardziej zadowoleni z wykonywania obowiązków w trakcie pracy.


Praca zdalna wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników

Firmy w swoich ogłoszeniach często posługują się zwrotem pracy w "młodym, dynamicznym zespole" licząc, że jest to szczyt marzeń wszystkich osób, które chcą podjąć się pracy. Do tego często dochodzą owocowe czwartki.

Okazuje się jednak, że to nie tego typu oferty pracy wpływają korzystnie na samopoczucie pracowników i pracowniczek. To praca zdalna, a więc taka, która może być wykonywana z dowolnego miejsca na świecie, np. ulubionej kawiarni, własnej kanapy, a nawet łóżka, sprawia, iż pracownicy i pracowniczki są dużo bardziej szczęśliwi, niż ich rówieśnicy, którym oferuje się wcześniej wspomniane "benefity".

Co więcej, osoby pracujące zdalnie są bardziej zdecydowane pracować dłużej dla tej samej firmy, niż pracowniczki i pracownicy zmuszeni codziennie rano przychodzić do biura.

To wszystko wynika z najnowszego raportu State of Remote Work 2019, który został sporządzony na podstawie badań firmy Owl Labs, której działalność skupiona jest na oprogramowaniu i sprzęcie do wideokonferencji.

Firma przebadała łącznie ponad 1 200 osób, których wiek wynosił 22-65 lat. Wszyscy byli zatrudnieni na pełen etat, jednak 38% pracowników i pracowniczek pracowało w biurze, podczas gdy reszta (62%) zdalnie.

Na pytanie dotyczące tego, czy praca jest dla nich powodem szczęścia, 71% osób pracujących zdalnie odpowiedziała twierdząco, podczas gdy 55% pracujących stacjonarnie stwierdziło, iż taka praca jest dla nich źródłem szczęścia.

Co więcej, 83% osób pracujących stacjonarnie wskazało, że wolałoby pracować zdalnie, co sprawiłoby, iż byliby o wiele bardziej zadowoleni z życia zawodowego.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO