Premier Włoch Giuseppe Conte postanowił podać się do dymisji

We Włoszech doszło do rozpadu koalicyjnego rządu Ruchu 5 Gwiazd oraz Ligi Północnej, na czele którego stał Giuseppe Conte.


Premier Włoch Giuseppe Conte postanowił podać się do dymisji

Trwający kryzys polityczny we Włoszech, który jest związany z konfliktem pomiędzy Ruchem Pięciu Gwiazd oraz skrajnie prawicową Ligą Północną doprowadził do rezygnacji premiera Włoch Giuseppe Contego. Conte poinformował, że postanowił zakończyć swoją kadencję i że jeszcze dzisiaj złoży dymisję na ręce prezydenta Sergio Mattarelli.

Giuseppe Conte zarzucił Matteo Salviniemu, wicepremierowi Włoch z ramienia Ligi, że doprowadził do kryzysu politycznego we Włoszech "kierując się swoim interesem politycznym".

Działał jedynie w interesie prywatnym i swojej własnej partii — powiedział Giuseppe Conte, premier Włoch.
W przemówieniu, które zostało skierowano do włoskiego Senatu Giuseppe Conte, premier Włoch, zapowiedział swoją rezygnację oraz oskarżył Matteo Salviniego za wykorzystanie rosnącej popularności Ligi w celu przejęcia władzy we Włoszech. Fot. Gregorio Borgia

Premier Włoch szybko dodał po tym, że Salvini planował wykorzystać silny wzrost ugrupowania w sondażach, aby przejąć władzę w kraju. Ponadto skrajnie prawicowy polityk został też skrytykowanie za wykorzystywanie symboli religijnych w trakcie swoich wystąpień na wydarzeniach politycznych.

Po tym, jak Giuseppe Conte złoży swoją rezygnację na ręce prezydenta Włoch, Sergio Mattarella będzie mógł rozpocząć etap konsultacji na temat stworzenia nowego włoskiego rządu. Takie konsultacje zostaną najprawdopodobniej przeprowadzone ze wszystkim ugrupowaniami politycznymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że wskutek takich rozmów powstanie rząd Ruchu Pięciu Gwiazd i sił lewicowych lub też rząd ekspercki.Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO