Prezes Galaxy Digital uważa, że cena Bitcoina będzie rosnąć

Mike Novogratz, szef Galaxy Digital, przewiduje, że cena Bitcoina skonsoliduje się na poziomie od 7 000 do 10 000 dolarów.

· 2 min read
Prezes Galaxy Digital uważa, że cena Bitcoina będzie rosnąć

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital oraz inwestor, uważa, że Bitcoin (BTC), najstarsza kryptowaluta, ustabilizuje się w węższym zakresie cenowym. Novogratz zauważył jednak, że rosnąca popularność kryptowalut, w tym Bitcoina, może dodatkowo wpłynąć na kurs BTC i skutkować jeszcze wyższymi cenami za jednego Bitcoina.

Bitcoin prawdopodobnie skonsoliduje się pomiędzy 7 000 a 10 000 dolarów. Wiesz, drzewa nie wyrastają do nieba powiedział w trakcie konferencji telefonicznej w czwartek dyrektor generalny Galaxy Digital Holdings Ltd., podczas której omawiał wyniki finansowe swojej spółki w pierwszym kwartale.

Już w czwartek Bitcoin chwilowo osiągnął cenę 9 tysięcy dolarów amerykańskich, co stanowi pierwszy rekord w 2019 roku.

Założyciel Galaxy Digital powiedział także, że tegoroczny rajd kryptowalut ma na celu szerszą akceptację kryptowalut przez mainstream oraz większe zaangażowanie w rozwój rynku kryptowalut i technologii blockchain przez duże firmy technologiczne oraz te, które są uznawane za prestiżowe na Wall Street.

Dwie z takich firm już pracują nad technologiami wykorzystującymi blockchain. Microsoft uruchomił program cyfrowej tożsamości, który został oparty na blockchainie Bitcoina. Facebook natomiast prowadzi prace nad stworzeniem własnej kryptowaluty, GlobalCoina, która pozwoli użytkownikom transferować fundusze z wykorzystaniem aplikacji do komunikowania się z innymi, takich jak np. Messenger lub WhatsApp.

Kurs kryptowalut. Źródło: Alternatywa — Rynki finansowe/Media Scope CryptoMarket

Mike Novogratz określił te projekty jako dowód rozwijającego się na całym świecie trendu.

Wyniki finansowe firmy Novogratza, która ucierpiała z powodu kryptowalutowej "zimy", tzw. kryptozimy, doprowadziły do strat finansowych. W ciągu trzech miesięcy od początku bieżącego roku zysk netto Galaxy Digital Holdings Ltd. wyniósł 12,9 miliona dolarów amerykańskich, przy stracie netto wynoszącej 134 miliony dolarów w zeszłym roku. Dochód spółka zawdzięcza przede wszystkim wynikiem zysków pochodzących z inwestowania w aktywa cyfrowe, można przeczytać w oświadczeniu firmy.

Novogratz należał do grona osób, które były zdecydowane, że pomimo strat w trakcie kryptowalutowej "zimy", należy dążyć do tego, aby przyjęcie kryptowalut stało się bardziej uniwersalne. Nadzieje te okazały się realne. Od 1 stycznia 2019 roku kurs Bitcoina poszybował w górę o 130 procent. Inne kryptowalut, takie jak np. Ether, również zyskały, jednak nadal mają sporo do nadrobienia.

Szef Galaxy Digital podczas konferencji słusznie stwierdził, że na rynku kryptowalut "jest dużo emocji" i zapewnił, że on i jego współpracownicy czują się "znacznie lepiej w biznesie".


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO