Protest Tysięcy Miast nadchodzi!

„Nie zabierajcie nam przyszłości!” – Już 20 września w ten sposób zabrzmi głos milionów młodych ludzi walczących o życie.

· 1 min read
Protest Tysięcy Miast nadchodzi!

„Nie zabierajcie nam przyszłości!” – Już  20 września w ten sposób  zabrzmi głos milionów młodych ludzi walczących o życie.

Protest Tysięcy Miast, bo tak nazywa się inicjatywa, o której ostatnimi czasy głośno, już za kilka dni przejdzie ulicami sześćdziesięciu miast w całej Polsce. Wydarzenie organizowane przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ma charakter ogólnoświatowy – manifestować sprzeciw przeciwko bierności polityków wobec katastrofy klimatycznej, będzie aż sto trzydzieści państw. Jak mówią organizatorzy – to największy tego typu strajk w historii. W samej Warszawie udział zadeklarowało ponad piętnaście tysięcy osób.

Wybór daty nie jest przypadkowy. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym  ONZ w Nowym Jorku, gdzie dyplomaci mają zadecydować o losach naszej planety. Młodzież z całego świata opuszczając lekcje w szkole zamierza pokazać rządzącym, że nie zgadza się na pozbawienie siebie przyszłości oraz domaga podjęcia się natychmiastowych kroków, niezbędnych do uratowania Ziemi.

„Nie pozwolimy odebrać sobie szansy na dorosłe życie przez bierność polityków. Chcemy móc spojrzeć w przyszłość dalej niż najbliższe pięć lat, mieć plany, marzenia. Nie widzi nam się wyginąć w ciągu najbliższych trzydziestu lat.”

My też gorąco zachęcamy Was do udziału w Strajku. I pamiętajcie, na martwej planecie nie ma Alternatywy!


Subskrybuj nas: Google News | Feedly



Alternatywa wspiera walkę ze zmianami klimatu. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO