Qualcomm uzupełni swoje porfolio o procesor dla budżetowych urządzeń z Androidem Go

Portfolio jednego z największych producentów układów mobilnych, którym jest Qualcomm, wkrótce zostanie uzupełnione o nowy model przeznaczony dla budżetowych urządzeń mobilnych.


Qualcomm uzupełni swoje porfolio o procesor dla budżetowych urządzeń z Androidem Go

Qualcomm, jeden z gigantów produkujących układy mobilne, pracuje nad nowym procesorem dla urządzeń przeznaczonych dla mało wymagających użytkowników. Nowe rozwiązanie firmy powinno znaleźć się w tych samych rejonach rynku, które zajmują obecnie układy Snapdragon 410 i 425, które występują w urządzeniach z najniższej cenowej półki.

QM215, zgodnie z planami koncernu, będzie procesorem z czterema rdzeniami o bazowym taktowaniu 1,3 GHz. Prawdopodobnie układ będzie częścią budżetowych rozwiązań mobilnych korzystających z systemu mobilnego Android Go.

Wyżej wymieniony układ był już testowany na sprzętach, których specyfikacje techniczne wskazują na 1 lub 2 GB pamięci RAM typu LPDDR3 oraz 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikacje ujmowały też wyposażenie typu czytniki linii papilarnych i wyświetlaczy o rozdzielczości HD+.

Nowy układ Qualcomma przeznaczony ma być dla urządzeń z systemem Android Go.

Urządzenia mobilne z układem QM215 wkrótce powinny pojawić się na rynku. Na początku można spodziewać się, że trafią one na rynki azjatyckie, czyli będą dostępne w takich krajach jak Chiny i Indie.

Nie bez znaczenia jest też to, że w stronę tanich smartfonów coraz częściej decydują się iść inni producenci. Nie powinna więc dziwić aktywność Qualcomma, gdyż swoje urządzenia dostarczają z systemem Android Go m.in. Nokia i Xiaomi.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO