„Ratched”, czyli Netflixowy prequel „Lotu nad kukułczym gniazdem”

· 1 min read
„Ratched”, czyli Netflixowy prequel „Lotu nad kukułczym gniazdem”

Pierwsze informacje na temat nowego projektu Ryana Murphy’ego pojawiły się w 2017 roku. Ryan Murphy jest jednym z najbardziej popularnych twórców seriali telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie takie produkcje jak m.in. „American Horror Story”, „American Crime Story”, „Hollywood”, „Wybory Paytona Hobarta”, „Królowe krzyku”, „POSE”, „9-1-1” czy „9-1-1 Teksas”. Część z nich dostępna jest na platformach oferujących dostęp do programów telewizji FOX, pozostała część znajduje się na Netflixie.

W obsadzie najnowszej produkcji Murphy’ego znalazła się m.in. Sarah Paulson grająca główną rolę – siostrę Mildred Ratched, Finn Wittrock, który razem z Sarah Paulson znany jest z „American Horror Story”, Judy Davis, Cynthia Nixon, Sharon Stone, Jon Jon Briones, Sophie Okonedo, Charlie Carver, Brandon Flynn.

W pierwszym sezonie produkcja liczy 8 odcinków trwających w okolicach 50-60 minut. Oficjalna premiera odbyła się 18 września 2020 o godz. 9:00 czasu polskiego, na platformie Netflix.

Akcja rozgrywa się pod koniec lat 40. ubiegłego wieku. W tym czasie Mildred (Sarah Paulson) dociera do Kalifornii, gdzie podstępem otrzymuje pracę pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym, który prowadzi dr Hanover (Jon Jon Briones). Z upływem czasu ukazują się jej mroczne zdolności do manipulacji.

Serial dostępny pod adresem: netflix.com/pl/title/80213445

Własna ocena serialu: 7.5/10

Źródła:

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/07/29/ratched-netflix-zdjecia-serial-lot-nad-kukulczym-gniazdem/
https://en.wikipedia.org/wiki/Ratched_(TV_series)#Cast_and_characters
https://www.netflix.com/pl/title/80213445
https://naekranie.pl/recenzje/ratched-sezon-1-recenzja
Obrazek wyróżniający - https://cloutnews.com/netflix-ratched-sarah-paulson/