Reklamy napojów słodzonych zakazane w Singapurze

Singapur jest pierwszym na świecie państwem, który postanowił zakazać reklam napojów słodzonych.


Reklamy napojów słodzonych zakazane w Singapurze

Władze Singapuru wprowadziły całkowity zakaz reklamowania napojów słodzonych. W ten sposób rząd chce walczyć z otyłością, cukrzycą, nowotworami, chorobami serca, a także próchnicą zębów, czyli zagrożeniami wynikającymi ze spożywania słodzonych napojów.

Zanim jednak decyzja została podjęta przez administrację, przeprowadzone zostały konsultacje ze społeczeństwem, które opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu. W ten sposób niedługo będzie obowiązywał na terytorium całego kraju całkowity zakaz reklamowania napojów, które będą miały wysoką zawartość cukru.

Regulacje prawne zaczną obowiązywać w 2020 roku, o czym poinformował singapurski minister zdrowia Edward Tong.

W ramach nowych przepisów producenci napojów słodzonych będą mieli także obowiązek informowania w sposób jasny na etykietach produktów o zawartości cukru w napoju. Co więcej, takie oznaczenia mają być kolorowe, aby konsumentki i konsumenci mieli możliwość zidentyfikowanie tych produktów, które mają największą i najmniejszą zawartość cukru.

Wszystko to oznacza, iż Singapur jest pierwszym na świecie krajem, który postanowił wprowadzić tego typu zakaz. Czy jednak będzie to krok milowy, po którym rządy innych państw również pójdą podobną drogą? O tym zapewne przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej: Mikroplastik jest wszędzie i szkodzi naszemu organizmowi


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO