Remagine Ventures pozyskał 35 milionów dolarów, by inwestować w europejskie media i rozrywkę

Fundusz inwestycyjny Remagine Ventures pozyskał finansowanie na inwestycje w sektor rozrywki i mediów.


Remagine Ventures pozyskał 35 milionów dolarów, by inwestować w europejskie media i rozrywkę

Remagine Ventures jest młodym europejskim funduszem venture capital, którego inwestycje skupione są na technologiach związanych z rozrywką, takich jak np. sztuczna inteligencja (AI), e-sport, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość (AR/VR), a także mediach i rozwiązaniach e-commerce.

W ostatnim czasie funduszowi udało się pozyskać 35 milionów dolarów amerykańskich finansowania od koncernów rozrywkowych i medialnych, w tym Japanese Adways, American Liontree LLC i ProsiebenSat1. Wcześniej, bo w zeszłym roku, grupa medialna Sky dołożyła funduszowi środki w wysokości 4 milionów dolarów w ramach uruchomienia nowego biura innowacji w Berlinie.

Dotychczas funduszowi VC udało się zainwestować w sześć startupów z branży rozrywkowej. Wśród są Minute Media (platforma e-sportowa), Syte.ai (rozwiązanie umożliwiające wyszukiwanie wizualne), Novos (platforma szkoleniowa dla graczy HourOne), Vault-ai (startup zajmujący się analityką predykcyjną dla filmów i telewizji) oraz Madskil, który jest startupem e-sportowym.

Remagine, którego założycielami są Eze Vidra oraz Kevin Baxpehler, koncentruje się przede wszystkim na startupach we wczesnej fazie rozwoju (seed i pre-seed) w Wielkiej Brytanii i Izraelu.

Warto dodać, że Eze Vidra, współzałożyciel funduszu VC, założył m.in. Campus Lodon, czyli pierwsze centrum dla startupów, a następnie rozwinął projekt na świecie. Był także partnerem generalnym Google Ventures, który jest ramieniem inwestycyjnym korporacji Google.

Założyciele Remagine Ventures deklarują otwarcie, że chcą poznać startupy "bardzo wcześnie, towarzyszyć im i prowadzić je" przed pierwszą rundą inwestycyjną.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO