Robert Biedroń otrzymał list zawierający groźby

Robert Biedroń, lider ugrupowania politycznego Wiosna, otrzymał list, w którym zawarte są groźby.

· 1 min read
Robert Biedroń otrzymał list zawierający groźby

Robert Biedroń poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, iż w jego ręce trafił list zawierający groźby. Treść listu:

Zagrajmy w grę. Masz 7 dni na ogłoszenie zakończenia działalności politycznej. W przeciwnym razie ostatni raz widzisz swoją rodzinę. Co wybierasz? Życie, czy śmierć?

List jest zakończony podpisem "Dominus vitae necisque", czyli tłumacząc na język polski: "pan życia i śmierci". W kopercie z listem znajdował się również nabój.

Dzisiaj otrzymałem taką przesyłkę. Tak dalej być nie może. Spirala nienawiści za bardzo się nakręca.

Gepostet von Robert Biedroń am Donnerstag, 7. März 2019

Warto zauważyć, że jest to kolejny przypadek listów zawierających pogróżki. Wcześniej tego typu pisma wysłał Przemysław M., 28-letni mężczyzna z Warszawy, który został zatrzymany 4 marca. Każda z przesyłek adresowana do polityków sprawujących funkcję włodarzy miast zawierała nie tylko podobne treści, ale także nabój oraz łuskę z karabinu maszynowego.

Mężczyzna, który został zatrzymany, usłyszał zarzuty: kierowania gróźb karalnych pod adresem funkcjonariuszy publicznych, które miałyby ich zmusić do rezygnacji z pełnionej funkcji, przygotowywania zamachu na Sejm oraz zarzut aktu oszustwa, które miało doprowadzić do szkody na kwotę poniżej 6 tysięcy złotych.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO