Robert Gwiazdowski twierdzi, że Astrid Lindgren dostała Nagrodę Nobla

Robert Gwiazdowski uważa, że Astrid Lindgren dostała Literacką Nagrodę Nobla pomimo, że nigdy takowej nie otrzymała.

Robert Gwiazdowski twierdzi, że Astrid Lindgren dostała Nagrodę Nobla

W związku ze zdobyciem Literackiej Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk o pisarzach zaczęli nagle wypowiadać się nawet dotychczas najodleglejsi od literatury Polacy, przede wszystkim powiązani w jakiś sposób z polityką. Na Twitterze do sukcesu Polki odniósł się między innymi Robert Gwiazdowski, lider i założyciel ugrupowania Polska Fair Play, informując, że słynna szwedzka pisarka Astrid Lindgren swego czasu była zmuszona płacić więcej podatków, niż faktycznie zarabiała, o czym miała się przekonać po... otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla

Gwiazdowski zasugerował, że sukces Olgi Tokarczuk również ma okazję doprowadzić do obniżenia podatków, tym razem w Polsce, zapewne odnosząc się do faktu, że minister finansów obiecał zwolnić z podatku dochodowego świeżo upieczoną noblistkę.

Co jednak istotne, słynna szwedzka pisarka książek dla dzieci nigdy prestiżowej nagrody nie otrzymała, co można sprawdzić chociażby na liście noblistów dostępnej na Wikipedii, jednak w istocie działalność Lindgren przyczyniła się do obniżenia podatków i upadku socjaldemokratycznego rządu za pomocą książki "Pomperipossa w Świecie Pieniądza", którą napisała w 1976 roku po zorientowaniu się, że przez niedopatrzenie w systemie fiskalnym musi ona płacić 102% podatku jako samozatrudniona.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO


Share Tweet Send
0 Komentarze
Loading...