Robert Lewandowski bohaterem gry komputerowej

Studio Animacji Orange, producent animowanego serialu "Kosmiczny Wykop”, podpisało wstępną umowę z Wrocławskim studiem Mousetrap Games na stworzenie gry, w której główną rolę zagra Robert Lewandowski.

· 2 min read
Robert Lewandowski bohaterem gry komputerowej

Orange Studio Animacji udzieli Mousetrap Games prawa do stworzenia i wydania jednej gry w zamian za wynagrodzenie od części zysków pochodzących ze sprzedaży gry. Zadaniem Mouse Trap Games będzie produkcja, promocja oraz dystrybucja gry. Natomiast zadaniem Studia Animacji Orange będzie przede wszystkim stworzenie dwóch sezonów serialu “Kosmiczny Wykop” oraz dołożenie wszelkich starań, aby zapewnić najszerszą możliwą emisję tego serialu na świecie. Gra będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Drużyna Lewandowskiego:

,,Kosmiczny Wykop” to serial dla dzieci, który jest emitowany na antenie TVN, Siódemki i Player. Premiera nowego sezonu planowana jest na wrzesień. Fabuła animacji opiera się na przygodach drużyny skompletowanej przez Roberta Lewandowskiego spośród najbardziej nietypowych zawodników z całego świata. Kapitan zabiera swoją drużynę na Spaceball, kosmiczną mekkę futbolu, gdzie odbywa się Galaktyczna Liga. ,,Kosmiczny Wykop” to kreskówka o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak przyjaźń, lojalność i tolerancja. Pierwsza seria obejmuje dwadzieścia sześć odcinków.

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny potrzebujemy być obecni z produkcją „Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobem — mówi Paweł Pewny, producent serialu — Wybraliśmy studio Mousetrap Games ze względu na doświadczenie w tworzeniu gier na podstawie licencji seriali animowanych, dużą elastyczność i dbałość o detale w grafice.

Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskówki, gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski, to świetna przygoda dla naszych game designerów, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci są bardzo przywiązane do postaci swojego bohatera — mówi Edward Mężyk, prezes Mousetrap Games — na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – dodaje Mężyk.

Społeczność inwestorów i testerów:

Pierwszymi recenzentami i testerami gry będzie prawdopodobnie społeczność inwestorów, która włączy się w kampanie crowdfoundingową prowadzoną przez premium Fund SA, czyli spółkę - matkę Mousetrap Games. Zbiórka jest promowana na platformie crowdway.pl, a jej szczegóły można poznać na stronie zainwestujwgry.pl. W ramach oferty akcji o wartości do dwóch milionów złotych,  Premium Fund chce pozyskać od Crowdinwestorów środki na innowacyjne produkcje Mousetrap Games w segmencie gier mobilnych, w szczególności z kategorii hypercasual, midcore i hybryda. W ramach zbiórki oferuje nowym inwestorom akcje. Minimalna wartości inwestycji zaczyna się już od 300 zł.

Źródło: mamstartup.pl Fot. Robert Lewandowski (fot. Getty Images)


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO