Rozmowy rządu z nauczycielami zakończone. Od 8 kwietnia strajk

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyły się rozmowy pomiędzy przedstawicielami rządu oraz nauczycielskimi związkami zawodowymi, które zakończyły się fiaskiem. Od 8 kwietnia rozpoczyna się strajk.

· 1 min read
Rozmowy rządu z nauczycielami zakończone. Od 8 kwietnia strajk

Stronie rządowej nie udało się przekonać przedstawicieli związków zawodowych, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego, do porozumienia. Rząd nie przedstawił żadnych nowych propozycji, które mogłyby zainteresować organizacje zawodowe.

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, powiedział, że kontrakt społeczny zaproponowany w piątek przez rząd "generalnie jest nie do zaakceptowania".

Warto zwrócić uwagę, że propozycje Prawa i Sprawiedliwości dla rolników, ogłoszone podczas konwencji wyborczej, wpłynęły na utrzymanie stanowiska związków zawodowych, ponieważ związkowcy zwrócili uwagę, iż skoro rząd może znaleźć pieniądze dla rolników, to może również dla nauczycieli.

Strajk nauczycieli, który został zapowiedziany, zostanie rozpoczęty 8 kwietnia i będzie trwał do odwołania.

ZNP i FZZ podczas negocjacji zdecydowały się zmienić swoje postulaty i ustaliły, że będą postulowały podwyżkę wynagrodzeń wynoszącą 30 procent, która zostanie rozłożona na dwie tury: od 1 stycznia 15 procent, zaś od 1 września bieżącego roku 15 procent.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO