Rozwija się rynek kupowania nieruchomości za kryptowaluty

Rynek kryptowalut w ostatnim czasie przechodził kryzys. Korekta na rynku doprowadziła do utraty ok. 80 procent wartości. Jednak trend handlu nieruchomościami za kryptowaluty się rozwija coraz lepiej.

· 1 min read
Rozwija się rynek kupowania nieruchomości za kryptowaluty

Kiedy w 2017 roku kursy wielu kryptowalut mocno poszły w górę, osoby prywatne, jak i firmy, sprzedawały nieruchomości w zamian za kryptowaluty. Szacuje się, że jeżeli wówczas nie wymienili ich na gotówkę, to mogą być obecnie ubożsi o 80 procent. Sytuacja ta nie zmieniła jednak trendu, który pojawił się na rynku nieruchomości. Osoby prywatne oraz firmy deweloperskie, a także pośrednicy, nadal sprzedają domy i mieszkania za cyfrowe aktywa.

Przykładem może być Australia, w której nieruchomości są nadal sprzedawane za Bitcoiny oraz inne kryptowaluty. Ray White, australijska agencja nieruchomości, aktualnie chce sprzedać luksusowy dom w Surfers Paradise za 580 000 dolarów amerykańskich. Właściciel poinformował, iż nie ma nic przeciwko płatności w formie BTC. Jest to zaledwie jedno z wielu ogłoszeń, które oferują nieruchomości za kryptowaluty.

Podobny trend można zaobserwować w Stanach Zjednoczonych, szczególnie w Kalifornii. W hrabstwie Hughson można bowiem zakupić luksusową posiadłość wartą ok. 2,3 miliona dolarów amerykańskich. Nieruchomość prócz samego budynku obejmuje również 14 akrów ziemi. Osoby chcące zakupić niniejszy obiekt mogą wybrać opcję płatności BTC. Właściciel nieruchomości wyznaczył bowiem cenę 70 BTC.

Co więcej, właściciele działek również oferują możliwość zapłacenia w nowoczesny i bezpieczny sposób. Przykładowo można zakupić działkę o powierzchni 41 hektarów nad Morzem Bałtyckim. Płatność jest możliwa poprzez kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) oraz Ethereum (ETH).

To, co widać, to fakt, iż ludzie dostrzegają wartość w kryptowalutach. Dowodem na to może być właśnie to, że decydują się oni na sprzedawanie swoich mieszkań, domów oraz działek.


Biznes i nowe technologie bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO