RPO zdementował plotki o możliwości startu w wyborach prezydenckich

Wprost napisał, że Adam Bodnar mógłby być kandydatem na prezydenta Polski. Jednak biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zdementowało tę plotkę.


RPO zdementował plotki o możliwości startu w wyborach prezydenckich

Wprost napisał, że "Adam Bodnar będzie czarnym koniem Platformy Obywatelskiej w wewnętrznej rywalizacji o urząd prezydenta Polski". Koncepcja taka, zdaniem dziennikarzy, pojawiła się w Platformie Obywatelskiej już pewien czas temu i od tego czasu jest wymieniany jako jeden z potencjalnych kandydatów opozycji do walki o fotel prezydencki.

Wprost wspomniał, że w wyborach prezydenckich obecny Rzecznik Praw Obywatelskich mógłby liczyć nie tylko na poparcie ze strony PO, lecz także ugrupowań lewicowych oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Na spekulacje dotyczące rzekomej kandydatury Bodnara na prezydenta Polski odpowiedziało szybko biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Łukasz Starzewski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że Adam Bodnar nie planuje kandydować w wyborach prezydenckich i dodatkowo jego kadencja kończy się we wrześniu 2020 roku:

Kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich kończy się we wrześniu 2020 roku. Adam Bodnar nie zamierza kandydować w żadnych wyborach — powiedział Starzewski Polskiej Agencji Prasowej.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO