Ruszyła nowa odsłona Akceleratora Branżowego PFR dla projektów medycznych

Polski Fundusz Rozwoju ruszył z kolejną odsłoną Akceleratora Branżowego, która jest skierowana do polskich firm rozwijających urządzenia medyczne.

· 1 min read
Ruszyła nowa odsłona Akceleratora Branżowego PFR dla projektów medycznych

Kolejna odsłona programu Polskiego Funduszu Rozwoju jest skierowana przede wszystkim dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, które zajmują się m.in. aparaturą z zakresu rentgenografii, aparaturą monitoringu terapii, jednorazowych urządzeń medycznych, a także akcesoriów oraz stanowisk stomatologicznych, jak również wyposażenia sal szpitalnych. Wszystko to jest dedykowane firmom, w tym startupom, które mają w planach ekspansję na rynki zagraniczne, a tym samym wzmocnienie swojej obecności na arenie międzynarodowej.

Nowa edycja Akceleratora Branżowego będzie trwać trzy miesiące i składa się z trzech elementów.

Pierwszym komponentem jest Strefa Rozwiązań, która będzie trwać od 17 do 18 czerwca. W tym czasie przedsiębiorstwa będą miały możliwość wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach, podczas których będzie możliwe uzyskanie praktycznej wiedzy na temat narzędzi do rozwoju eksportu, oferowanych przez Grupę PFR i podmioty gospodarcze współpracujące z Akceleratorem Branżowym.

Kolejna jest Strefa Dialogu od 19 czerwca do 31 lipca, kiedy to uczestnicy i uczestniczki będą mieli wpływ na to, jakie zostaną wykreowane rozwiązania eksportowe. Odbędzie się szereg rozmów pomiędzy przedsiębiorcami, ekspertami i administracją publiczną, aby zidentyfikować bariery rozwoju w branży. Celem tego komponentu jest ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia oraz skalowania działalności gospodarczej.

Ostatnim elementem jest Strefa B2B, która trwać będzie od 19 czerwca do 31 lipca. Wówczas odbędą się spotkania B2B z instytucjami z Grupy PFR w celu dobrania w sposób indywidualny odpowiednich narzędzi wsparcia eksportu zgodnie z potrzebami firm uczestników i uczestniczek.

Nabór do nowego programu Polskiego Funduszu Rozwoju trwa do 3 czerwca 2019 roku.

Akcelerator Branżowy: urządzenia medyczne


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO