Ruszyły biathlonowe Mistrzostwa Świata 2019 w Östersund

Najlepsi biathloniści świata rozpoczęli walkę o medale na szwedzkich polach.


Ruszyły biathlonowe Mistrzostwa Świata 2019 w Östersund

Minęło ledwo kilka dni od zakończenia Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które zostały zorganizowane w austriackim Seefeld. Nie jest to jednak koniec sezonu zimowego, ponieważ na fanów śnieżnego szaleństwa czekały jeszcze MŚ w biathlonie.

Szwedzkie Östersund organizuje Mistrzostwa Świata po raz trzeci. Potrwają one od 7 do 17 marca. Jakie są szanse medalowe dla Polski?

Polscy fani biathlonu najbardziej liczą na Monikę Hojnisz, która obecnie przeżywa najlepszy sezon w swojej karierze. Polka wywalczyła już wcześniej krążki ME, jednak ciągle brakuje jej medali MŚ. Faworytkami w jej konkurencjach będą Finka Kaisa Makarainen, Włoszka Dorotha Wierer i Słowaczka Anastasija Kuzmina.

Z kolei dzisiaj rozegrano już pierwszą konkurencję czempionatu. Polska w składzie: Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, zajęła dziewiąte miejsce w sztafecie mieszanej 2x6km i 2,75km. Wygrali Norwegowie.


Bądź zawsze na bieżąco ze światem sportu. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO