Rynek kryptowalut wymaga pełnej swobody w zakresie regulacji, uważa komisarz SEC

Hester Peirce, komisarz Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), powiedziała, że rynek kryptowalut potrzebuje pełnej swobody regulacyjnej i innowacji.


Rynek kryptowalut wymaga pełnej swobody w zakresie regulacji, uważa komisarz SEC

Hester Peirce, która sprawuje funkcję komisarza Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC), uważa, że rynkowi kryptowalut należy zapewnić pełną swobodę w zakresie regulacji oraz innowacji. W trakcie konferencji Bakkt Digital Asset Conference amerykańska komisarz powiedziała:

Musimy umożliwić osobom zainteresowanym przestrzenią kryptowalut, aby zaangażowanie było zgodne z regulowanymi ramami prawnymi. Wiedząc o tym, iż inwestorzy muszą podejmować własne decyzje, nie możemy podejmować tychże za nich.

Instytucje takie jak amerykańska SEC, zdaniem Pierce, powinny skończyć z restrykcyjnym podejściem do rynku kryptowalut i pozwolić temu rynkowi na swobodny rozwój, aby osoby uczestniczące w obracaniu kryptowalutami mogły prowadzić swoje działania w sposób całkowicie swobodny.

Widać tutaj kontrast w odniesieniu do przewodniczącego Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Jaya Claytona, który nadal uważa, że tokeny emitowane i sprzedawane w trakcie kryptowalutowego upublicznienia spółki (ICO) są papierami wartościowymi i że SEC powinno konsekwentnie uregulować rynek krypowalut.

Zdaniem komisarz SEC, to właśnie ten sposób postrzegania rynku kryptowalut przez amerykańską komisję sprawia, iż Stany Zjednoczone nie są w stanie w pełni uczestniczyć w rewolucji cyfrowej, którą zapoczątkowała technologia blockchain. Wiele państw w Europie oraz Azji podjęło szereg działań mających na celu stworzenie przyjaznych ram prawnych dla kryptowalut, czego przykładem mogą być Estonia i Szwajcaria.

Pierce słusznie też zauważyła, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd jest zbyt powolna w zakresie innowacji, gdyż sam organ stara się utrzymać status quo zamiast stworzyć warunki dla rozwoju innowacji.

Czytaj więcej: Blockchain rewolucjonizuje finansowanie startupów


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.

Aplikacja webowa Rynki finansowe


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO