Rzeź w Nepalu

Właśnie teraz, w Nepalu, trwa festiwal Gadhimai, który śmiało można określić najokrutniejszą masakrą w obecnym świecie.

· 1 min read
Rzeź w Nepalu

W prowincji Bara, w Nepalu, co pięć lat organizowany jest festiwal, który polega na składaniu ofiar zwierzęcych dla bogini Gadhimai. Według wierzeń i 250-letniej tradycji, bogini ta objawiła się we śnie pewnemu uwięzionemu duchownemu, mówiąc, że po złożeniu krwawej ofiary zostanie on uwolniony.

Konserwatywni Hindusi co pięć lat zbierają się i składają ofiary z setek tysięcy zwierząt, które są brutalnie mordowane. Po ostatnim wydarzeniu, w 2014 roku, aktywiści z całego świata podjęli działania, aby zapobiec tej katastrofie. Ciągle manifestują, składają wnioski i walczą o delegalizację tego święta. W 2015 roku sąd najwyższy wydał wyrok o zakazie zabijania żywych stworzeń podczas tego święta, jednak według relacji dziennikarzy i zdjęć, już w pierwszych dniach znaleziono pole, na którym zostało uśmiercone ponad dwa i pół tysiąca byków. Wierzący pomimo zakazów nadal organizują tę masakrę.

Ofiary składane są głównie z bawołów, kóz, szczurów, kurczaków oraz świń. Dziennikarze The Guardian szacują, że we wtorek brutalnie zasztyletowano ponad sześć tysięcy zwierząt. Aktywiści, którzy są świadkami tej masakry, nie mogąc wiele zrobić, starają się jak najbardziej ulżyć zwierzętom w cierpieniu i ukrócić ich konanie.

Dla współczesnego świata, w którym odsetek wegan i wegetarian zwiększa się z roku na rok, niewyobrażalne jest akceptowanie takich praktyk. Wszyscy miłośnicy zwierząt oraz ludzie mający w sobie chociaż trochę empatii są zszokowani brutalnymi zdjęciami, które można znaleźć w internecie. Zwierzęta są strasznie wychudzone, przywiązywane, odwodnione oraz bestialsko traktowane. Jednakże opinia publiczna nadal milczy na ten temat, a wierzący Nepalczycy wciąż organizują rzeź, tłumacząc się wiarą i tradycją.

Poniżej znajduje się link do petycji, którą można podpisać, pokazując tym samym brak zgody na takie praktyki:

https://animalequality.org/action/gadhimai-2019


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO