Serena Williams zainwestowała w giełdę kryptowalut Coinbase

Amerykańska tenisistka, Serena Williams, poinformowała o tym, że uruchomiła swoją nową firmę inwestycyjną, która zainwestowała w Coinbase, jedną z największych giełd kryptowalut.

· 1 min read
Serena Williams zainwestowała w giełdę kryptowalut Coinbase

Proces adaptacji rozwiązań opartych na blockchainie, w tym kryptowalut, nadal trwa. Obecnie kryptowalutom nie udało się jeszcze zyskać całkowitej akceptacji, jednak akceptacja ta postępuje z dnia na dzień. Cyfrowe aktywa, o których mowa, zdobywają coraz większe zaufanie, szczególnie wśród wielkich nazwisk świata muzyki i sportu, a także i inwestorów.

Amerykańska tenisistka, Serena Williams, niedawno napisała na swoim Instagramie, iż uruchomiła nową firmę inwestycyjną Serena Ventures, która zainwestowała już w ponad trzydzieści firm. W portfolio inwestycyjnym przedsięwzięcia znaleźć można również Coinbase, jedną z największych giełd kryptowalut na świecie.

Serena Williams podkreśliła w swoim wpisie, że jej nowa firma ma charakter misyjny, którego fundamentem jest finansowanie przedsiębiorców i innowatorów działających w różnych branżach. Williams przedstawiła swoje zainteresowanie firmami, które tworzą rozwiązania gotowe sprostać potrzebom społecznym.

Inwestycja Serena Ventures w giełdę kryptowalut jest kolejnym sposobem na szybszą adaptację kryptowalut nie tylko wśród obywateli i obywatelek Stanów Zjednoczonych, lecz również wśród celebrytów na całym świecie, którzy mogliby przyczynić się do dodatkowej promocji kryptowalut.

Coinbase, w którą zainwestowała Serena Williams, jest jedną z platform umożliwiających wymianę kryptowalut zarówno na inne aktywa cyfrowe, jak i na pieniądz fiducjarny, np. polską złotówkę czy też euro. Technicznie giełda jest pośrednikiem, który zapewnia możliwość handlu walutami cyfrowymi oraz pomaga przesyłać informacje o wszystkich transakcjach bezpośrednio do sieci blockchain w celu ich weryfikacji.

Dotychczas giełda kryptowalut pośredniczyła w wymianie kryptowalut, których wartość szacowana jest na ponad 50 miliardów dolarów amerykańskich, a także obsłużyła ponad 10 milionów osób obracających kryptowalutami.


Bądź zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO