Showmax kończy działalność w Polsce

Z prochu powstał, w proch się obrócił, czyli Showmax po 2 latach zamyka się na działalność w Polsce.

· 2 min read
Showmax kończy działalność w Polsce

Od rana wiadomo, że Showmax z dniem 31 stycznia 2019 roku zamyka swoją działalność w Polsce. Sam nie dowierzałem, lecz sprawdziłem - informacje się sprawdziły.

Strona główna polskiej wersji serwisu Showmax

Szefowa działu PR w Polsce, Magdalena Marzec, decyzję skomentowała tak:

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska,  jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce.

I bardzo dobrze

Mam świadomość, że moja opinia obecnych wydarzeń jest dość brutalna, lecz szczera. Showmax tak naprawdę w obliczu konkurencji jaką jest Netflix i HBO GO (a a już pomijając protezy w postaci player.pl i ipla.tv) nie oferował na większa skalę nic wyjątkowego (no dobra, ale akurat Rojst im się udał). Fakt, trafiały tam namiętnie polskie produkcje, lecz jak widać, to i współpraca z siecią komórkową Play, niestety nie wystarczyło do zagwarantowania sukcesu marki na naszym podwórku.

Pytania jednak zostały

A mianowicie jedno - gdzie od teraz znany, kontrowersyjny producent, Patryk Vega będzie publikował swoje filmy? Przez prawie 2 lata działalności (co w biznesie jest małym okresem działalności, zwłaszcza na taką skalę i przy rzekomo dobrych wynikach), tenże serwis stał się istnym bastionem jego dzieł, które z końcem stycznia 2019 znikną. W znalezisku dot. informacji w serwisie wykop.pl, złośliwi żartują m.in. tak:

Może tak, może nie - życie pokaże.


Chcesz poznać opinie innych? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na ten temat? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read