Sieć Tor zawita w przeglądarce Firefox

Tryb prywatny jest już standardem we wszystkich przeglądarkach internetowych. Mozilla chce jednak zadbać o bezpieczeństwo i anonimowość użytkowników w trybie incognito z wykorzystaniem sieci Tor.


Sieć Tor zawita w przeglądarce Firefox

Tor jest siecią, której głównym założeniem jest zapewnienie pełnej anonimowości oraz prywatności użytkownikom. Wykorzystuje ona tzw. trasowanie cebulowe, czyli poszczególne warstwy, które wielokrotnie szyfrują ruch w sieci oraz używają kilkukrotnego przekierowania w taki sposób, aby nie możliwe było śledzenie użytkownika w sieci. Nowa funkcja, którą byłaby integracja trybu incognito w Firefoksie z Torem, miałaby się pojawić w przeglądarce Mozilli.

Mozilla od dłuższego czasu rozważa integrację przeglądarki Firefox z siecią Tor. Osoby z zespołu rozwijającego sieć spotkali się także z deweloperami Firefoksa. Jednym z problemów, który mógłby się pojawić, jest to, że zwiększenie bazy użytkowników może oznaczać problemy ze skalowaniem sieci Tor.

W związku z tym pojawiła się propozycja opracowania dodatku do przeglądarki, który byłby odpowiedzialny za obsługę sieci Tor. W ten sposób możliwe byłoby przeprowadzenie testu przepustowości sieci oraz jej możliwości w przypadku Firefoksa.

Mozilla nie podała jednak informacji, kiedy można byłoby się spodziewać pojawienia się nowego rozszerzenia. Nie jest wykluczone, że użytkownicy Firefoksa będą musieli poczekać jeszcze przez dłuższy okres czasu, ponieważ rozmowy pomiędzy projektem Tor i Mozillą są dopiero we wczesnej fazie.


Chcesz wiedzieć więcej?. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO