Skuber, czyli usługa wynajmu skutera wraz z kierowcą

Już wiosną tego roku będzie debiutował nowy polski startup Skuber. Usługa będzie dostępna w 16 największych miastach w Polsce oraz we Włoszczowie.

· 2 min read
Skuber, czyli usługa wynajmu skutera wraz z kierowcą

Polski startup Skuber zamierza zadebiutować w Polsce już wiosną poprzez zaoferowanie usługi pozwalającej wynająć skuter wraz z kierowcą. Pomysł na projekt pojawił się, jak mówi Marek Świerczewski, założyciel Skubera, "podczas kolejnej godziny spędzonej w samochodzie", który bardzo powoli poruszał się w korku.

Fundusze na start pojawiły się dzięki Inicjatywie 590 pomysłów, której celem jest propagowanie patriotyzmu gospodarczego. Startup Skuber wykorzystał już wszelkie dostępne zasoby organizacyjne oferowane przez inicjatywę. Aktualnie twórcy Skubera rozglądają się za partnerami i są już w trakcie rozmów z jednym z nich. Mianowicie chodzi o partnera z doświadczeniem w zarządzaniu dużymi projektami technologicznymi w różnych fazach rozwoju.

Partner, z którym w chwili obecnej rozmawiamy, ma doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów technologicznych powiedział Marek Świerczewski, założyciel Skubera.

Sama idea startupu pojawiła się podczas przykrego doświadczenia, które jest często znane kierowcom. Mianowicie w trakcie stania w korku. Świerczewski podkreślił, że niezależnie od tego, czy korzysta się z własnego auta, usług typu Uber czy Taxify, to i tak jest się skazanym na tracenie czasu w korku. Wówczas sensownym rozwiązaniem, zdaniem założyciela Skubera, są skutery.

Usługa Skubera ma być prosta oraz intuicyjna. Ma nie odbiegać od innych aplikacji mobilnych używanych codziennie przez tych, którzy korzystają z usług Ubera, jak i również korporacji taksówkowych. To, co różni Skubera od innych aplikacji, to sam fakt, iż środkiem transportu jest skuter, a także możliwość obniżenia ceny kursu poprzez płatności w kryptowalucie wykopanej w aplikacji.

Oczywiście prócz płatności za pomocą kryptowalut będą istnieć inne możliwości płacenia za przejazdy. Płatności elektroniczne, włącznie z kartami kredytowymi, będą obsługiwane przez aplikację. Sam pomysł wykorzystanie kryptowalut ma obniżyć koszty związane z usługami. Twórcy chcą ruszyć z własną kryptowalutą, która byłaby dedykowana aplikacji, a tokeny powstałaby, kiedy aplikacja byłaby włączona.

Świerczewski dodał, że nie obawia się konkurencji ze strony innych firm oferujących usługi skuterowe. Co więcej, nie wyklucza on również opcji wynajmu skuterów elektrycznych od konkurencji.

Twórca Skubera nie chce jednak powiedzieć o tym, jakie fundusze dokładnie zostały zainwestowane w Skubera. Jego zdaniem informacją poufną jest "poziom inwestycji" z powodu rozmów prowadzonych z JWA S.A.

Założyciel Skubera w pierwszej kolejności chce wejść na polski rynek. Następnie od 2020 roku ma zamiar rozpocząć ekspansję zagraniczną w takich krajach, jak Niemcy, Francja, Ukraina oraz inne trzy państwa, które będą rokować po badaniach w 2019 roku.


Biznes i finanse bez tajemnic. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO