SpaceX planuje lot orbitalny rakiety Starship

Elon Musk, CEO SpaceX, poinformował o planach związanych z rakietą Starship.


SpaceX planuje lot orbitalny rakiety Starship

Firmie SpaceX udało się zakończyć eksperymentalne wzniesienie Starhoppera, protoplasty rakiety Starship, na wysokość 150 metrów nad ziemią. Oznacza to, że przedsiębiorstwo kosmiczne może przejść do kolejnych etapów związanych z pracami nad projektem Starship.

Elon Musk, założyciel i obecny dyrektor generalny SpaceX, poinformował, że następny Starhopper wkrótce zostanie wyniesiony na wysokość 20 kilometrów w ciągu najbliższych 30 dni, co oznacza, że wyników można się spodziewać najpóźniej 1 października, jednak firma chce przedstawić opinii publicznej wyniki już 28 września. Jeżeli lot ten się uda, to kolejnym będzie już orbitalny.

Wizualizacja rakiety Starship w przestrzeni kosmicznej. Źródło: SpaceX

Projekt Starship ma także oznaczać to, iż firma SpaceX będzie w posiadaniu największej rakiety nośnej na naszej planecie, aby pozwolić wynieść kilka ton ładunku w przestrzeń kosmiczną, co mogłoby służyć np. zaopatrywaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma wierzy też w to, że Starship zostanie wykorzystany w locie na Księżyc oraz na Marsa.

Czytaj więcej: Jak Elon Musk chce skolonizować Marsa?Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO