Spotify utrudni dystrybucję muzyki niezależnym twórcom

Serwis Spotify zmienia zasady. Niezależni twórcy, którzy do tej pory mogli wrzucać swoje nagrania do serwisu, nie będą mogli tego uczynić.


Spotify utrudni dystrybucję muzyki niezależnym twórcom

Duża liczba niezależnych twórców muzyki nie jest reprezentowanych przez koncerny wydawnicze, w związku z czym dystrybucja muzyki na Spotify stanowiło dobry sposób do dotarcia do jak największej grupy odbiorców. Jednak Spotify zmienia zasady obowiązujące w serwisie i podjęło decyzję o wyłączeniu tej funkcji, ograniczając tym samym możliwości niezależnych twórców.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że pracuje wspólnie ze partnerami dystrybucyjnymi i już pod koniec lipca przestanie akceptować próby udostępnienia muzyki za pomocą Spotify for Artists. Ci twórcy, którzy wrzucili swoją muzykę, będą zmuszeni przenieść ją do innego dostawcy.

Decyzja bez wątpienia jest dużym ciosem, który odczują niezależni artyści, którzy korzystali ze Spotify do promowania siebie i swojej twórczości. Sama decyzja jest jednak dziwna, ponieważ konkurencja depcze po piętach Spotify, czego przykładem może być Apple Music.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO