Sprzedaż kryptowaluty XRP wzrosła o 31% w I kwartale 2019 r., zdaniem Ripple

Firma Ripple poinformowała, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku sprzedaż kryptowaluty XRP wzrosła o 31 procent.

· 1 min read
Sprzedaż kryptowaluty XRP wzrosła o 31% w I kwartale 2019 r., zdaniem Ripple

Firma rozwijająca rozwiązania dla sektora finansowego, której siedziba mieści się w San Francisco, ogłosiła, że w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedała kryptowalutę XRP o łącznej wartości 169,42 miliona dolarów amerykańskich, w porównaniu z wcześniejszym kwartałem, kiedy przedsiębiorstwu udało się sprzedać 129,03 miliona dolarów.

Przedstawiciele Ripple poinformowali, iż bezpośrednia sprzedaż instytucjonalna wyniosła 61,93 miliona dolarów w pierwszym kwartale, co oznacza wzrost o 54 procent więcej niż w poprzednim kwartale. Programowa sprzedaż kryptowaluty wzrosła zaś z 88,88 miliona dolarów amerykańskich do 107,49 miliona dolarów, co stanowi 21-procentowy wzrost.

Jednak na tym nie kończą się wiadomości, ponieważ są jeszcze negatywne. Całkowity wolumen obrotu kryptowaluty XRP spadł o około 2 procent, gdyż osiągnął 53,85 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2019 roku. W czwartym kwartale minionego roku, wolumen ten wynosił 54,82 miliarda dolarów.

Jeżeli dodatkowo się spojrzy na dane i porówna je na zasadzie rok z rokiem, to sprzedaż XRP nie wykazała znaczącego wzrostu. W pierwszym kwartale firma Ripple zanotowała sprzedaż w wysokości 167,7 miliona dolarów w kryptowalucie XRP, a więc o 1,03 procenta mniej niż to miało miejsce w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Przedsiębiorstwo dodało także, że wydało 3 miliardy XRP z rachunków powierniczych w pierwszym kwartale 2019 roku, a dodatkowe 2,3 miliarda dolarów w XRP zostało zwróconych oraz wprowadzonych do nowych umów escrow. Pozostałe 700 milionów XRP zaś jest wykorzystywanych do wspomożenia rozwoju ekosystemu Ripple, szczególnie kryptowaluty XRP.

Aktualnie XRP, która jest trzecią co do wielkości według kapitalizacji rynkowej kryptowalutą, notowana jest na chwilę obecną na około 120 giełdach kryptowalut.


Bądź zawsze na bieżąco z rynkiem kryptowalut. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO