Sprzedaż telefonów Huawei rośnie pomimo amerykańskich sankcji

Pomimo sankcji nałożonych przez administrację Donalda Trumpa, Huawei notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży swoich smartfonów.


Sprzedaż telefonów Huawei rośnie pomimo amerykańskich sankcji

Obecnie cały świat technologiczny patrzy na konflikt chińskiego giganta Huawei z administracją rządową Stanów Zjednoczonych. Przypomnijmy, że Huawei zostało wpisane na listę tych korporacji, z którymi amerykańskie przedsiębiorstwa nie powinny podejmować współpracy. Nie tak dawno temu zakaz współpracy został zniesiony i wszystkich zastanawiało jakie straty poniosła chińska spółka w wyniku nałożonych sankcji. Jak się okazuje, nie można mówić o stratach.

W kwartale od kwietnia do czerwca chiński gigant zarobił łącznie 221,6 miliardów juanów, czyli około 124 miliardy złotych. Oznacza to nic innego, jak wzrost o 23% w stosunku do wcześniejszego kwartału pomimo faktu nałożenia, mogłoby się wydawać, bardzo dotkliwych sankcji na przedsiębiorstwo.

W skali rocznej sprzedaż smartfonów wzrosła o 24%, co oznacza, że firma sprzedała łącznie 118 milionów telefonów, z czego 59 mln przypadało na każdy kwartał. Spółce udało się utrzymać wysoki wzrost sprzedaży, który pozwolił koncernowi kontynuować swoją ekspansję na rynku mobilnym.

Warto dodać, że przedsiębiorstwo podpisało również 50 kontraktów związanych z tworzeniem infrastruktury dla sieci 5G i rozwoju tejże sieci.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO