Studenci z Kurdystanu niedopuszczeni przez SWPS do Międzynarodowego Festiwalu

Studenci z Kurdystanu nie zostali dopuszczeni do Międzynarodowego Festiwalu przez SWPS z powodu sprzeciwu tureckich studentów.

· 1 min read
Studenci z Kurdystanu niedopuszczeni przez SWPS do Międzynarodowego Festiwalu

Uniwersytet SWPS jest warszawską, prywatną szkołą wyższą. Na tej zaangażowanej społecznie uczelni odbywały się już różne spotkania i dyskusje na tematy budzące w Polsce wiele kontrowersji, jak kwestie związane ze społecznością LGBT+. SWPS pokazywało w ten sposób niejednokrotnie, że uczelnia nie ugnie się przed niechętną opinią publiczną.

26 maja nastąpi kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Uniwersytetu SWPS. Niestety bez udziału Kurdów, których w tym roku znowu tam nie zobaczymy.

Źródło: https://www.swps.pl/images/2015/Aktualnosci/SWPS_ekran-pl.jpg

Uniwersytet SWPS na swojej stronie informuje:

Chcemy, żeby studenci z różnych krajów integrowali się, zainteresowali się różnorodnością kultur obecnych na naszej uczelni i aktywnie działali w ramach społeczności akademickiej.

Jak pokazała jednak sama uczelnia pomiędzy teorią a praktyką jest przepaść. Pomimo, że w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 26 krajów, a studenci z Kurdystanu z wyprzedzeniem zgłosili swoją chęć uczestnictwa, okazało się, że prezentacja Kurdystanu na wydarzeniu jest niemożliwa.

Przeciwko kilku kurdyjskim studentom wystąpiła grupa turecka, która zapowiedziała, że nie życzy sobie ani kurdyjskich flag, ani żadnych elementów kulturalnych.

Uczelnia uległa presji, a kurdyjskich studentów, którzy chcieli zorganizować się na Międzynarodowym Festiwalu poinformowano, że uczelnia nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa na wydarzeniu. W związku z tym uczelnia zakazała udziału grupy kurdyjskiej.

Część spośród tureckich studentów faktycznie przejawia agresję. W kierunku kurdyjskich studentów padło już kilka gróźb w związku z ich pomysłem udziału w wydarzeniu.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO