Szef Twittera opowiada się za Bitcoinem i przeciw Librze Facebooka

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, przypomniał, że to Bitcoin stanie się wiodącą walutą cyfrową, a nie komercyjna alternatywa w postaci waluty Libra Facebooka.


Szef Twittera opowiada się za Bitcoinem i przeciw Librze Facebooka

Jack Dorsey, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Twitter, jest znany z tego, że jest zwolennikiem kryptowalut, szczególnie Bitcoina, którego uważa za ważne rozwiązanie płatnicze online. W rozmowie z Syndey Morning Herald powiedział, że Bitcoin jest obecnie "najlepszym wyborem" dla internautów i internautek, a nie Libra, waluta cyfrowa, którą Facebook chce wprowadzić w nadchodzącym roku we współpracy z grupą partnerów.

Dorsey jest jednym z tych menedżerów wysokiego szczebla, którzy wspierają Bitcoina i otwarcie wypowiadają się na temat kryptowalut popierając ich ideę oraz zastosowanie. Przykładem może być inwestycja Dorseya w Lightning Labs, które pracuje nad projektem Lightning Network, aby usprawnić transakcje bitcoinowe oraz pomóc w skalowaniu Bitcoina. Dodatkowo jego firma Square zarobiła 2 miliony dolarów amerykańskich dzięki sprzedaży Bitcoina.

CEO Twittera jest niezmienny w swojej opinii, że Bitcoin przewyższa wszelkie komercyjne projekty kryptowalutowe, w tym Librę, nad którą intensywnie pracuje gigant mediów społecznościowych w rękach Marka Zuckerberga.

Otwarte standardy internetowe służą każdej osobie lepiej niż te, które są kontrolowane przez firmy — powiedział Dorsey.

Twitter, jak zaznaczył Jack Dorsey, nie będzie podejmował prób tworzenia własnej kryptowaluty, ponieważ CEO firmy uważa, że obecne otwarte standardy są lepsze niż komercyjne projekty przedsiębiorstw. Tym samym współzałożyciel Twittera nawiązuje do tego, jak Internet rozwijał się dynamicznie we wczesnych latach, kiedy obowiązywały otwarte standardy.

Warto tutaj dodać, że Libra Facebooka nie jest jedynym projektem kryptowalutowym, nad którym pracuje sektor prywatny. Inną jest Gram, kryptowaluta Telegrama mająca ujrzeć światło dzienne już pod koniec października, a także XRP firmy Ripple. Kolejnym przykładem jest Zcash, projekt firmy Electric Coin Company. Dodatkowo nad własną kryptowalutą pracuje bank centralny Chin, który planuje stworzenie globalnej waluty cyfrowej kontrolowanej wyłącznie przez tę instytucję.

Czytaj więcej: Pod koniec października Telegram uruchomi kryptowalutę Gram


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO