Szósta ofiara koronawirusa

O kolejnej śmierci informuje Ministerstwo Zdrowia.

· 1 min read
Szósta ofiara koronawirusa

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w szpitalu w Łańcucie (województwo podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. Ofiara to 27-letnia kobieta, która znajdowała się w stanie ciężkim.

Jak podają korespondenci RMF 24, kobieta zaraziła się wirusem od swojej matki, która wróciła z Włoch. Kilka dni temu również urodziła dziecko.


Jednocześnie pojawił się komunikat o nowych zarażeniach. Ministerstwo potwierdziło 11 przypadków zachorowań wywołanych przez SARS-CoV-2. Trzy z nich to osoby z województwa lubelskiego, trzy z województwa dolnośląskiego, dwie osoby z województwa wielkopolskiego i po jednej osobie z województw podkarpackiego, podlaskiego oraz małopolskiego.

Nie jest to pierwszy przypadek śmiertelny w granicach województwa podkarpackiego. 16 marca Centrum Medyczne w Łańcucie poinformowało o zgonie 67-letniego mężczyzny. Pacjent ze stwierdzoną niewydolnością nerek był wcześniej hospitalizowany w Leżajsku.

Pandemia koronawirusa trwa w Polsce od 4 marca 2020, kiedy to stwierdzono pierwsze zachorowanie w Zielonej Górze (województwo lubuskie). Od tego czasu odnotowano 378 osób zakażonych Covid-19, w tym sześć ofiar śmiertelnych.


Źródła: Ministerstwo Zdrowia, RMF 24, Polsat News, Gazeta.pl, TVN 24 (zdjęcie główne)