Szwajcaria rozważy całkowity zakaz chowu przemysłowego

Szwajcaria rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu chowu przemysłowego zwierząt. Nad tą kwestią odbędzie się głosowanie.


Szwajcaria rozważy całkowity zakaz chowu przemysłowego

Osoby opowiadające się za zakazem chowu przemysłowego zwierząt w Szwajcarii, którzy związani są z organizacją Sentience Politics, uważają, że tego typu hodowla jest okrucieństwem wobec zwierząt. Dyrektorka zarządzająca organizacji pozarządowej, Meret Schneider, powiedziała:

50 procent wszystkich prosiąt hodowlanych w Szwajcarii zostaje poddanych ubojowi i dzieje się to tak szybko, że zwierzęta te nie mają czasu, by zobaczyć światło dzienne, a ponad 80 procent kurcząt nie jest wypuszczanych na zewnątrz i trafia do rzezi w ciągu 30 dni od urodzenia.

Szwajcaria jest krajem, który rocznie importuje około 1,2 miliona ton pasz dla zwierząt w celu produkowania produktów pochodzenia zwierzęcego. Taka hodowla masowa ma niekorzystny wpływ także na klimat, gdyż przyczynia się do pogłębiania się kryzysu klimatycznego oraz niedoborów wody. Ponadto ma negatywny wpływ na zdrowie, ponieważ jest czynnikiem powodującym powstawanie wielu chorób.

Wykorzystywane zwierząt w produkcji żywności doprowadziło nas na skraj katastrofy. Poziom uwalnianych gazów cieplarnianych w hodowli zwierząt jest porównywalny do poziomu emisji wytwarzanych przez samochód, ciężarówkę, autobus, statek, rakietę i samolot razem wziętych. Musimy zacząć działać - można przeczytać w oświadczeniu Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP).

Aktywistom i aktywistkom udało się w szybkim czasie zebrać 100 tysięcy podpisów, co pokazuje, że szwajcarskie społeczeństwo troszczy się o los zwierząt.

Hodowla przemysłowa jest nie do zaakceptowania. Powinniśmy użyć siły demokracji bezpośredniej, aby uczynić ją nielegalną - uważa Silvano Lieger, jeden z członków Sentience Politics.

Projekt delegalizujący przemysłowy chów zwierząt będzie w Szwajcarii poddany głosowaniu, podczas którego wszyscy obywatele i obywatelki tego kraju będą mogli zadecydować o losach zwierząt. Warto przypomnieć, że w 2018 roku Szwajcaria wprowadziła zakaz gotowania żywcem skorupiaków, co było podyktowane troską o ich życie.

Aktualnie około 2,6 miliona Szwajcarek i Szwajcarów ogranicza lub całkowicie ograniczyło spożycie produktów zwierzęcych.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO