T-Mobile dostarczy rządowi ok. 30 tys. kart SIM i ponad 22 tys. urządzeń mobilnych

Operator T-Mobile Polska wygrał w przetargu na dostarczenie Centrum Obsługi Administracji Rządowej dostawy urządzeń mobilnych, kart SIM oraz usług telefonii mobilnej.


T-Mobile dostarczy rządowi ok. 30 tys. kart SIM i ponad 22 tys. urządzeń mobilnych

T-Mobile Polska, który jest operatorem telefonii w Polsce, zwyciężył w przetargu przeprowadzonym przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej (COAR). Dzięki temu firma dostarczy usługi telefonii mobilnej, karty SIM, telefony oraz modemy, które będą wykorzystywane przez rząd.

W ramach kontraktu, który podpisany został na okres 23 miesięcy i który oznacza transakcję w wysokości 31,9 miliona złotych, T-Mobile dostarczy ponad 30 tysięcy kart SIM, 22,1 tysięcy urządzeń mobilnych, tj. telefonów i modemów. Dodatkowo dojdzie do tego 4,8 tysiąca urządzeń mobilnych i około 8,2 tysiąca kart SIM dostarczanych w zależności od zapotrzebowania administracji rządowej.

Urządzenia elektroniczne będą wykorzystywane przez 222 jednostki administracji państwowej, w tym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Prezydenta RP, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz inne urzędy. Jest to więc kolejny sukces spółki należącej do Deutsche Telekom, która świadczy dodatkowo usługi dla Komisji Nadzoru Finansowego czy też Najwyższej Izby Kontroli.

Warto też dodać, że T-Mobile jest jednym z operatorów, którzy pracują nad wdrażaniem technologii 5G, o czym świadczą pierwsze eksperymentalne połączenia oraz transfery danych, które zakończyły się pomyślnie.


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO