Władze Tajwanu szykują się na wprowadzenie równości małżeńskiej

Władze Tajwanu poinformowały oficjalnie, że pary jednopłciowe w Tajpej mają możliwość składania wniosków o rejestrację małżeństw miesiąc przed wprowadzeniem równości małżeńskiej.

· 1 min read
Władze Tajwanu szykują się na wprowadzenie równości małżeńskiej

Od 24 kwietnia 2019 roku pary jednopłciowe mają możliwość składania wniosków w urzędach cywilnych w celu rejestrowania związków małżeńskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż taka możliwość pojawiła się równo miesiąc przed oficjalnym wejściem w życie regulacji prawnych wprowadzających równość małżeńską na Tajwanie.

Ministerstwo Spraw Obywatelskich Tajwanu poinformowało w swoim oświadczeniu, iż rząd zdecydował się na umożliwienie wszystkim parom jednopłciowym składanie stosownych wniosków o rejestrację związków małżeńskich.

Równość małżeńska, która od 24 maja bieżącego roku zostanie wprowadzona w całym kraju, jest wynikiem orzeczenia tajwańskiego Sądu Konstytucyjnego, w którym otwarcie napisał, że instytucja małżeńska powinna być dostępna dla wszystkich, w tym dla par jednopłciowych, zaś kodeks cywilny definiujący małżeństwo jako wyłącznie związek kobiety i mężczyzny jest niezgodny z zasadą konstytucyjną mówiącą o wolności do małżeństwa oraz równości wszystkich obywateli i obywatelek.


Bądź zawsze na bieżąco. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO