Telegram chce pokonać Facebooka w wyścigu o uruchomienie kryptowaluty dzięki Gram

Od roku Telegram pracuje nad projektem Gram, którego celem jest stworzenie kryptowaluty do codziennego użytku i pokonanie projektu Libra Facebooka.


Telegram chce pokonać Facebooka w wyścigu o uruchomienie kryptowaluty dzięki Gram

Coraz więcej informacji dotyczących projektu kryptowalut Gram, nad którą pracuje Telegram, wychodzi na jaw. Z dostępnych już informacji można dowiedzieć się, iż celem projektu jest stworzenie kryptowaluty oraz usługi, które pozwolą na łatwiejsze używanie kryptowalut w codziennym życiu.

Telegram planuje stworzyć "standardową kryptowalutę używaną co regularnej wymiany wartości w codziennym życiu zwykłych ludzi". Zgodnie z informacjami, które się pojawiły, twórcy popularnego komunikatora planują stworzenie systemu szybkich i bezpiecznych płatności, który byłby alternatywą dla "kart Visa i Mastercard", co miałoby przysłużyć się "nowej zdecentralizowanej gospodarce".

Warto dodać, że nad projektem celującym w ten sam rynek pracuje też Facebook. Firma Marka Zuckerberga planuje wprowadzenie globalnej waluty cyfrowej w 2020 roku. Telegram jednak ma zamiar wyprzedzić giganta mediów społecznościowych dzięki kryptowalucie Gram, która ma zostać wprowadzona do obrotu w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Projekt Telegrama może stanowić zagrożenie dla planów Facebooka związanych z projektem Libra.

Telegramowi udało się zebrać 1,7 miliarda dolarów amerykańskich od grupy inwestorów w ramach pierwszej oferty monet (ICO), która została przeprowadzona w dwóch etapach, na co wskazują dokumenty przekazane Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Inwestowanie w nowy projekt Telegrama było możliwe poprzez specjalny zaproszenie, które otrzymało nieliczne grono spośród dużej rzeszy osób i organizacji zainteresowanych projektem Gram. Nie jest tajemnicą, że zarówno Facebook, jak i Telegram, dostrzegają przestrzeń na rynku do wypełnienia.

Obydwie firmy mają ten sam cel: umożliwić użytkownikom wymianę mniejszych kwot online bez konieczności korzystania z usług bankowych lub aplikacji.

Warto dodać, że Telegram może zaliczyć silny start dla swojego projektu kryptowaluty, ponieważ szacuje się, iż liczba użytkowników szyfrowanego komunikatora wynosi około 250 milionów, co oznacza, że może wpłynąć to pozytywnie na adopcję kryptowalut wśród szerokiego grona odbiorców.Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO