Teleskop TESS w ciągu roku odkrył dużo egzoplanet

TESS jest kosmicznym teleskopem, który został wystrzelony przez amerykańską NASA w 2018 roku i w ciągu pierwszego roku aktywności odkrył ponad 20 egzoplanet.


Teleskop TESS w ciągu roku odkrył dużo egzoplanet

W 2018 roku Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) wystrzeliła Teleskop Kosmiczny TESS, którego celem jest znajdowanie egzoplanet w przestrzeni kosmicznej. Tuż po wystrzeleniu został on aktywowany i zaczął prowadzić swoją działalność badawczą.

Amerykańska Agencja Kosmiczna pochwaliła się wynikami TESS z pierwszego roku działalności. Dzięki teleskopowi udało się odkryć 21 egzoplanet. Co więcej, udało się też znaleźć 850 kandydatów na planety poza Układem Słonecznym. Teraz czekają na zatwierdzenie statusu w wyniku wykorzystania ziemskich teleskopów.

Poniżej przedstawiamy nagranie wideo, które zostało przygotowane przez NASA z okazji pierwszego roku TESS.

Obecnie TESS ma za zadanie wykonywać zadania związane z mapowaniem przestrzeni kosmicznej, a jego misja ma trwać do 2020 roku. Ponadto Teleskop Kosmiczny TESS ma możliwość monitorowania supernowych, a niedawno znalazł także egzoplanetę wielkości Ziemi, która najprawdopodobniej jest planetą skalistą.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO