Tesla w Polsce. 400 zarejestrowanych samochodów elektrycznych

IBRM SAMMAR opublikował informacje na temat rejestracji pojazdów wyprodukowanych przez należącą do Elona Muska Teslę.

· 1 min read
Tesla w Polsce. 400 zarejestrowanych samochodów elektrycznych

W Europie Tesla Model 3 okazał się sukcesem. W lutym 2019 roku najtańsza dostępna na rynku Tesla była najpopularniejszym kupowanym samochodem elektrycznym na kontynencie. Firma w ten sposób wyprzedziła w sprzedaży aut inne przedsiębiorstwa motoryzacyjne, które mają obecnie ugruntowaną pozycję na rynku samochodów elektrycznych w Europie sprzedających takie modele jak Nissan Leaf, BMW i3 oraz Renault Zoe.

Jak wygląda sytuacja Tesli w Polsce? Zgodnie z danymi podanymi przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w Polsce zostało zarejestrowanych obecnie 400 samochodów elektrycznych wyprodukowanych przez firmę Tesla Motors. Już w 2018 roku na polskich drogach jeździło 366 aut elektrycznych marki Tesla, natomiast w tym roku liczba ta wzrosła o 34 kolejne pojazdy, które pojawiły się w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku.

Poniżej znajdują się informacje na temat popularności poszczególnych modeli w Polsce.

Najpopularniejsze modele Tesli w Polsce:

Tesla Model S - 280 sztuk

Tesla Model X - 96 sztuk

Niezidentyfikowane modele - 17 sztuk

Tesla Model 3 - 5 sztuk

Tesla Roadster - 2 sztuki

W Polsce nadal jednak pierwsze miejsce pod względem liczby zarejestrowanych samochodów elektrycznych zajmuje Nissan Leaf. Zgodnie z danymi podanymi przez IBRM SAMAR, w 2019 roku zostało zarejestrowanych 89 pojazdów marki Nissan, co łącznie daje w Polsce 906 rejestracji Nissana Leafa.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO