Tim Cook, CEO Apple, krytykuje projekt waluty Facebooka

Tim Cook, szef firmy Apple, publicznie ostrzegł przed Librą, nad którą pracuje Facebook.


Tim Cook, CEO Apple, krytykuje projekt waluty Facebooka

W ciągu obecnego roku Bitcoin zanotował wzrost, pojawiły się też informacje o zainteresowaniu gigantów technologicznych, takich jak Samsung, Facebook, Apple i Twitter, kryptowalutami.

Kurs Bitcoina potrafił skoczyć o około 200% w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku, na co wpłynęła także informacja, że Facebook pracuje nad własną walutą cyfrową, która miałaby rywalizować również z BTC. Mowa oczywiście o projekcie Libra.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, iż oczekiwania, że jego firma stworzy własną kryptowalutę, która miałaby być konkurencją dla Bitcoina, nie mają sensu. Co więcej, CEO Apple ostrzegł przed dużymi korporacjami tworzącymi własne waluty cyfrowe.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple.
Uważam, że waluta powinna pozostać w rękach krajów. Nie podoba mi się pomysł prywatnej grupy ustanawiającej konkurencyjną walutę — powiedział Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple, podczas rozmowy z francuską gazetą Les Echos.

Komentarze Cooka pojawiają się w czasie, gdy projekt Libra Facebooka spotyka się ze sprzeciwem wielu państw na całym świecie, a firma PayPal, która była w gronie koncernów wspierających projekt, postanowiła się wycofać z inicjatywy, którą jest Libra Association.

Prywatna firma nie powinna dążyć do zdobycia władzy w ten sposób — dodał Cook.

Czytaj więcej: Francja będzie dążyła do zablokowania waluty cyfrowej Facebooka w Europie


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO