#Trashtag. Ekowyzwanie, które podbija Internet

#Trashtag, czyli wyzwanie internetowe, które polega na oczyszczaniu parków i plaż, zaczęło podbijać Internet.

· 2 min read
#Trashtag. Ekowyzwanie, które podbija Internet

Czym jest Trash Challenge? Jest to wyzwanie internetowe, które polega na wyjściu z domu w celu znalezienia miejsca, które wymaga stosownej interwencji w celu oczyszczenia lokalizacji ze śmieci, np. pozbycie się wysypiska w środku lasu, oczyszczenie zaśmieconego trawnika, czy też posprzątanie tonącej w śmieciach plaży. Akcję charakteryzuje to, iż należy zrobić miejsce danego miejsca "przed i po" sprzątaniu. W dalszej kolejności należy dodać hashtag #trashtag, a zdjęcie opublikować w sieci, np. w mediach społecznościowych.

Koncepcja Trash Challenge nie jest najnowsza, jest równie stara jak akcja Sprzątanie świata, która odbywa się w trzeci weekend września co roku. Sama kampania wywodzi się z Australii, gdzie miała ona miejsce pierwszy raz w 1989 roku, kiedy około 40 tysięcy mieszkańców i mieszkanek Sydney wyszli na ulice miasta wyposażeni w worki na śmieci, aby oczyścić okolice miejskiego portu morskiego.

Teraz, kiedy po trzydziestu latach media społecznościowe stały się popularnym medium internetowym, osoby na całym świecie mają potężne narzędzie w swoich rękach, by do akcji zachęcić wiele innych osób. To właśnie social media dają odpowiednią siłę, która przyczynia się do popularyzacji akcji sprzątania śmieci. Przykładem może być Instagram, na którym od kilku dni pojawiła się już ponad 25 tysięcy postów oznakowanych hashtagiem #trashtag.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę. Znajdziesz nas również na Instagramie.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO