Twitter wprowadza oszczędzającą baterię wersję nocnego trybu aplikacji

Firma Twitter obecnie wprowadza nową wersję trybu nocnego swojej aplikacji, aby pomóc użytkownikom oszczędzać baterię.

· 2 min read
Twitter wprowadza oszczędzającą baterię wersję nocnego trybu aplikacji

Zgodnie ze styczniową obietnicą CEO Twittera Jacka Dorseya, firma Twitter zajmuje się wprowadzeniem nowej wersji istniejącego już trybu nocnego aplikacji. Ciemny motyw Twittera był dotychczas odcieniami koloru niebieskiego, a nie prawdziwą czernią, co też nie wszystkim się podobało. Twitter postanowił zrobić krok naprzód i wprowadzić nową opcję, która pozwala włączyć opcję Lights Out.

Wybór nowej opcji jest prosty, ponieważ wystarczy wejść do sekcji Ustawienia i prywatność w aplikacji Twitter, a następnie kliknąć Obraz i dźwięk. To właśnie tam można przełączać się pomiędzy trybami.

Dostępna jest również wcześniej wspomniana opcja Lights Out. Jeżeli zostanie ona zaznaczona, to tryb nocny zostanie pozbawiony niebieskich odcieni i stanie się w pełni czarny.

Zmiany w trybie nocnym mogą wydawać się drobnym dostosowaniem, jednak tego typu tryby zyskały już na popularności, co jest związane z tym, że takowe opcje wpływają pozytywnie na oszczędzanie baterii w urządzeniach mobilnych, na których są zainstalowane aplikacje, w tym właśnie Twitter, który jest najczęściej aplikacją używaną regularnie.

Są też tacy, którzy uważają, że kolorystyka trybu nocnego jest też bardziej komfortowa dla oczu, gdy aplikacje są używane przez dłuższy czas. To oznacza, że oprócz korzyści związanych z oszczędzaniem baterii, ciemniejsze motywy mogą pomóc poprawić sen, a nawet przyczynić się do zmniejszenia uzależnienia od urządzenia mobilnego.

Na chwilę obecną istnieje wiele aplikacji, w których dostępne są ciemne motywy. Wśród takich aplikacji można znaleźć np. Google, YouTube, Pocket, iBooks.

Wprowadzenie zmian w trybie nocnym Twittera jest związane ze skargą jednego z użytkowników serwisu społecznościowego, który określił ciemny motyw Twittera jako "dziwny błękit". Wówczas Jack Dorsey, szef Twittera, ogłosił plany wprowadzenia zmian.

Firma Twitter poinformowała, iż nowy tryb Lights Out już funkcjonuje, a w przypadku urządzeń z systemem iOS, został dodany "automatyczny" tryb nocny, którego działanie opiera się na strefach czasowych.

Rzekomo załatana luka pozwoliła publikować tweety bez logowania.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO