Twitter zawiesza ponad 70 tysięcy kont w związku z atakiem zwolenników D. Trumpa na Kapitol

· 2 min read
Twitter zawiesza ponad 70 tysięcy kont w związku z atakiem zwolenników D. Trumpa na Kapitol

W piątek Twitter podał, że zawiesił ponad 70 tysięcy kont głównie do udostępniania treści QAnon w związku z atakiem zwolenników D. Trumpa na Kapitol.

"Biorąc pod uwagę gwałtowne wydarzenia w Waszyngtonie i zwiększone ryzyko szkód, w piątkowe popołudnie zaczęliśmy na stałe zawieszać tysiące kont, które były przeznaczone głównie do udostępniania treści QAnon". "Te konta były zaangażowane w dzielenie się szkodliwymi treściami związanymi z QAnonem na skalę i były przede wszystkim poświęcone propagowaniu tej teorii spiskowej w całym serwisie"

Napisał Twitter na swoim blogu

Zwolennicy QAnon spiskowali w mediach społecznościowych, bezpodstawnie twierdząc, że Trump potajemnie walczy z pedofilią, wśród nich byli wybitni demokraci i postacie z Hollywood.

Przez szturm na budynek Kapitolu ogłoszenie zwycięstwa Bidena było opóźnione. Ustawodawcy zostali zmuszeni do ucieczki, ponieważ budynek został zbombardowany przez zwolenników prezydenta, którzy przytłoczyli siły bezpieczeństwa. Pięć osób zginęło w wyniku przemocy, w tym jeden policjant z Kapitolu, który został pobity, gdy próbował odstraszyć tłumy.

Powiązane artykuły:

Twitter zablokował D. Trumpa dożywotnio!
Trump dostał dożywotniego bana na Twitterze. Jak tłumaczy firma - “istniało zagrożenie podżegania do przemocy”
Parler portal społecznościowy zablokowany przez Apple, Amazon i Google
Parler to alternatywa dla portalu społecznościowego Twitter głównie dla osóbsprzeciwiającym się polityce moderacyjnej większych portali. Blokada aplikacji ma związek z zamieszkami w Kapitolu, które dla 4 osóbskończyły się tragicznie. Najpierw aplikacja Parler została usunięta ze sklepu Google …