Twój Ruch – "Wracamy do naszych korzeni, do naszych początków."

Na początku tego miesiąca mogliśmy przeczytać o odejściu z polityki sejmowej Janusza Palikota. Zostawił w ten sposób partię, której był założycielem, a także liderem. Mowa oczywiście o ugrupowaniu Twój Ruch.

· 2 min read
Twój Ruch – "Wracamy do naszych korzeni, do naszych początków."

Twój Ruch ma zamiar wrócić, paradoksalnie bez Janusza Palikota, na scenę polityczną. Drugiego marca wybrany został nowy zarząd partii, a samo odejście byłego lidera wydaje się być dla ugrupowania bardzo odświeżające. Oprócz zmian w składzie zarządu partii, dostrzec można również zmiany w prowadzeniu strony na Facebooku, która ostatnimi czasy ponownie zaczyna publikować posty.

Kongres Krajowy Twojego Ruchu postanowił, że od 2 marca na czele partii staną Marzenna Karkoszka i Kamil Żebrowski, należący do ugrupowania od początku jego istnienia, czyli 2010 roku. Zostali oni wybrani spośród 4 kandydatów na to stanowisko można przeczytać we fragmencie oświadczenia opublikowanym na stronie Twojego Ruchu.

Jednak warto w tym momencie zadać sobie pytanie, czy na polskiej scenie politycznej po pojawieniu się Wiosny, partii założonej przez Roberta Biedronia, wciąż jest jakiekolwiek miejsce dla tej inicjatywy? Przecież Wiosna uznawana była do tej pory za spadkobierczynię po byłym ugrupowaniu Janusza Palikota. Jak uważają przedstawiciele Twojego Ruchu, program Wiosny jest zgodny w 80% z ich programem i postulatami z 2011 roku. Biedroń jednak nawet pomimo tej zgodności odmówił współpracy z partią Twój Ruch, co najwidoczniej jednak nie zraziło członków ugrupowania, według których struktury wciąż tworzą ludzie chcący dalej działać i nie myślą o przechodzeniu do innych obozów.

Wracamy do naszych korzeni, do naszych początków. Przeglądamy nasze tezy programowe, programy przeznaczone dla małych...

Gepostet von Twój Ruch am Dienstag, 19. März 2019
`

Swój program partia, jak wcześniej, opiera na trzech filarach - nowoczesnym, świeckim i przyjaznym państwie. Zwłaszcza na ostatnim z wymienionych - to na nim ugrupowanie polityczne zamierza się przede wszystkim skupić w obecnym momencie. Ochrona lokatorów, ochrona konsumencka, szybsze procedury w przewodzie sądowym, bezpłatna pomoc prawna czy ułatwienia w tworzeniu przedsiębiorstw - to właśnie przykładowe postulaty związane z przyjaznym państwem. Zwłaszcza przedsiębiorcy zaangażowani w prowadzenie małych oraz średnich firm będą mogli liczyć na "przyjazne" postulaty, w tym chociażby szczelniejszy CIT utrudniający wielkim korporacjom wyprowadzanie zysków za granicę.

Nowi współprzewodniczący partii: Marzenna Karkoszka i Kamil Żebrowski. Fot. Twój Ruch.

Warto także pamiętać o tym, że wciąż dysponują pokaźnymi funduszami z subwencji państwa, które najwidoczniej trzymali na ewentualną kampanie wyborczą. Zaś jeśli o wybory chodzi, partia nie przewiduje możliwości startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jesienią natomiast najprawdopodobniej ugrupowanie wystartuje w ramach tworu, który utworzy Koalicja Europejska. Jednak szczegóły poznamy już 6 kwietnia, kiedy Krajowa Rada Polityczna Twojego Ruchu podejmie dokładną decyzję dotyczącą wyborów parlamentarnych.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO