Twórca Bitcoina powrócił?

Twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, przez prawie dekadę nie wykazywał się aktywnością. Czyżby jednak zdecydował się na powrót?

· 2 min read
Twórca Bitcoina powrócił?

W 2009 roku stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Pierwsza kryptowaluta została stworzona przez nieznaną do dzisiaj nikomu postać noszącą nazwę Satoshi Nakamoto. Twórca Bitcoina przez prawie dekadę nie wykazywał się aktywnością. Czyżby jednak teraz wrócił?

Trudno powiedzieć, czy Satoshi Nakamoto, tajemnicza osoba (a może grupa) stojąca za kryptowalutą, jaką jest Bitcoin, zdecydował się powrócić. O jego powrocie świadczyć może pierwsza od lat aktywność na jego profilu na stronie P2P Foundation. Przypomnieć trzeba, że to właśnie za pośrednictwem tego profilu Nakamoto ogłosił światu powstanie Bitcoina.

Jednocześnie pojawił się nowy post na profilu, który brzmi "nour", co można przetłumaczyć jako "światło". Enigmatyczny post od razu wzbudził zainteresowanie społeczności świata kryptowalut. Pojawiła się plotka, iż legendarny twórca kryptowaluty postanowił powrócić i poprzez opublikowanie jednego, tajemniczego wpisu na swoim profilu chce przygotować grunt pod swój powrót. Inni natomiast uważają, że być może doszło do włamania na jego profil, aby zrobić dowcip społeczności kryptowalut.

Tajemnicza aktywność profilu twórcy Bitcoina szybko dała początek spekulacjom, czy Nakamoto zamierza wrócić.

Jednocześnie do grona znajomych został dodany Wagner Tamanaha, jedna z bardziej aktywnych osób społeczności kryptowalut w Brazylii.

Nagłe zniknięcie Nakamoto w 2010 roku dało początek różnym teoriom z nim związanym oraz stworzyło historię wokół twórcy Bitcoina. Teraz, kiedy doszło do niespodziewanej aktywności na profilu Nakamoto, rodzą się kolejne teorie.

Nietrudno jest sobie zadać dwa pytania. Co, jeżeli to właśnie twórca Bitcoina, czyli sam Satoshi Nakamoto, ostatecznie zdecydował się przerwać 8-letnie milczenie? Co oznaczałby dla świata kryptowalut jego powrót? Trudno jest obecnie odpowiedzieć na te pytania. Tymczasem analitycy oraz entuzjaści kryptowalut mobilizują się i poszukują informacji, aby dowiedzieć się, czy faktycznie Satoshi Nakamoto, legenda świata kryptowalut, postanowił powrócić.


Nie przegap nowości. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.