Uber pracuje nad autonomicznymi skuterami i rowerami

Firma Uber chce zintegrować autonomiczne rozwiązania technologiczne z oprogramowaniem do skuterów, a nawet rowerów.

· 1 min read
Uber pracuje nad autonomicznymi skuterami i rowerami

Podczas imprezy DIY Robotics, która miała miejsce w weekend, Uber poinformował, że nowy zespół inżynierów i programistów będzie pracował w grupie Uber JUMP, która jest odpowiedzialna za współdzielone elektryczne rowery oraz skutery.

Micromobility Robotics, nowy dział firmy Uber, będzie eksplorował wykorzystanie technologii w zakresie autonomicznych skuterów oraz rowerów, które - w planach firmy - mają być w stanie naładować się same lub dojechać do miejsc wyznaczonych. Co więcej, Uber zaczął także zatrudniać osoby do zespołu.

Jeszcze w grudniu 2018 roku firma zaprezentowała następną generację motocykli JUMP z funkcjami takimi, jak np. wymienne akumulatory, autodiagnostyka. Było to związane z potrzebą wprowadzenia zmian na rzecz dalszego rozwoju firmy, szczególnie Uber JUMP.

Autonomiczne motocykle oraz skutery, a nawet i rowery, mogłyby doprowadzić do sytuacji, w której mikromobilność Ubera byłaby mniej zależna od ludzi. Przykładowo, Uber byłby w stanie wysłać dopiero co naładowane pojazdy do miejsc, do których nie byłoby opłacalne wysyłać ludzi. Jeżeli plany Ubera zostaną zrealizowane, to może to być następny ważny krok dla firmy w stronę rozwoju technologii autonomicznych pojazdów elektrycznych, które zwiększyłyby dostępność usług firmy, a także zmniejszyły koszty.


Najnowsze informacje ze świata technologii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO