Uber pracuje nad umieszczeniem wszystkich usług w jednej aplikacji

Firma Uber rozpoczęła prace nad włączeniem Uber Eats do głównej aplikacji Uber. Jest to krok w stronę wszystkich usług firm dostępnych w jednej aplikacji.

· 1 min read
Uber pracuje nad umieszczeniem wszystkich usług w jednej aplikacji

Programiści Ubera pracują nad webową wersją aplikacji, która ma być początkiem łączenia wszystkich usług oferowanych przez firmę, aby były dostępne w jednym miejscu. Pilotażowe wersje nowej strony pojawiły się już w kwietniu bieżącego roku i skupiły na zebraniu funkcji związanych z zamawianiem przejazdów oraz zamawianiem dań z restauracji, które są partnerami Ubera. Uber Eats co prawda zachowa wszystkie swoje funkcje, jednak znajdą się one także w głównej aplikacji przedsiębiorstwa.

Celem jest zapewnienie firmie możliwości pozyskania dodatkowych klientów i klientek, a także zdobycie przewagi nad konkurencją, która obecnie skupiona jest wyłącznie na jednym aspekcie transportu, tj. osobowym lub dostarczaniu zamówień. Uber natomiast chce robić jedno i drugie. Możliwości promowania usług, w przypadku jednej aplikacji, są zdecydowanie lepsze dla firmy, ponieważ w momencie zamawiania przejazdu przez użytkownika aplikacji istnieje możliwość wyświetlenia także oferty Uber Eats w celu nakłonienia użytkownika do skorzystania również z tej usługi. Działa to także w drugą stronę. Ci, którzy korzystali z funkcji zamawiania jedzenia będą mogli zostać nowymi klientami i klientkami korzystającymi z usług transportowych.

Obecnie dostępna jest wersja połączonej aplikacji w miastach takich jak San Francisco, Nowy Jork czy też Los Angeles, jednak można się spodziewać, iż wkrótce będzie dostępna w Polsce, gdzie Uber skupia się na rozwoju Uber Eats.

Co więcej, firma ma zachęcać użytkowników do korzystania ze wszystkich usług poprzez system promocji. Użytkownicy Uber Eats będą mogli liczyć na tańsze przejazdy Uberem, zaś ci, którzy korzystają z transportu będą mieli możliwość otrzymania zniżek na zamówienia posiłków.


Bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO