Uganda nakazuje zablokowanie wszystkich mediów społecznościowych

Uganda nakazuje zablokowanie wszystkich mediów społecznościowych

Uganda nakazała dostawcom usług internetowych zablokowanie we wtorek wszystkich platform mediów społecznościowych i aplikacji do komunikacji, informuje list od Krajowego Organu Regulacyjnego ds. Komunikacji.

Użytkownicy skarżyli się, że nie mają dostępu do aplikacji takich jak Facebook i WhatsApp oraz innych platform społecznościowych wykorzystywanych do prowadzenia kampanii przed czwartkowymi wyborami prezydenckimi.

W liście czytamy

"Uganda Communications Commission niniejszym nakazuje natychmiastowe zawieszenie dostępu i korzystania, bezpośrednio lub w inny sposób, ze wszystkich platform mediów społecznościowych i aplikacji do przesyłania wiadomości online w sieci do odwołania"

Rzecznicy rządu nie odbierali telefonów z prośbą o komentarz. Doradca ministra ds. Informacji poinformował, że nie może w tej chwili komentować.

Rząd wyjaśnił firmom telekomunikacyjnym, że zakaz korzystania z mediów społecznościowych był w odwecie za blokowanie przez Facebook niektórych rządowych kont.

Amerykański gigant mediów społecznościowych powiedział w poniedziałek, że zlikwidował sieć w Ugandzie powiązaną z ministerstwem informacji za używanie fałszywych i duplikatów kont do umieszczania przed wyborami w tym tygodniu.

Źródło: Reuters/Unsplash


Share Tweet Send
0 Komentarze
Loading...