#Unteilbar - 40.000 osób przemaszeruje w sobotę przez Berlin

#Unteilbar (niem. Niepodzielni), tak nazywa się demonstracja, która już w najbliższą sobotę przemaszeruje przez stolicę Niemiec. Jak podają czołowe niemieckie media, organizatorzy spodziewają się ponad 40.000 uczestników. "Solidarność zamiast wykluczenia - za otwarte i wolne społeczeństwo".

· 1 min read
#Unteilbar - 40.000 osób przemaszeruje w sobotę przez Berlin

Niemcy jasno opowiadają się po stronie walki z rasizmem, ksenofobią, homofobią i transfobią. Podczas gdy w Lublinie prezydent miasta, członek Platformy Obywatelskiej, zakazuje organizacji marszu równości, a ksiądz Zieliński nazywa homoseksualistów w kościele katolickim "Piątą kolumną szatana" porównując ich do pedofilów, nasi zachodni sąsiedzi szykują się do kolejnej wielkiej antyrasistowskiej demonstracji. Będzie to następne tak duże wydarzenie w Niemczech organizowane w bardzo krótkim czasie. 29 września w Hamburgu miała miejsce ogromna demonstracja antyrasistowska We'll come united, teraz czas na Berlin.

Fot. ANN / Unteilbar

Jak informują organizatorzy na swojej stronie:

"Opowiadamy się za otwartym i solidarnym społeczeństwem z równymi prawami dla wszystkich, gdzie różnorodne oraz samostanowiące prawa egzystencjalne są rzeczą oczywista. Sprzeciwiamy się wszelkim formom dyskryminacji i negatywnej propagandzie. Razem zdecydowanie przeciwstawiamy się rasizmowi wobec muzułmanów, Romów, antysemityzmowi, antyfeminizmowi i wrogości oraz agresji wobec osób LGBTIQ *"

Udział zapowiadają trzy niemieckie partie polityczne SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec), Die Linke (Lewica) oraz GRÜNE (Zieloni). W zorganizowanych grupach pomaszerują również: anarchiści i związkowcy w bloku "Czarno-czerwonym" (zorganizowanym przez FAU Berlin, czyli anarchosyndykalistyczną federację związków zawodowych), osoby LGBTIQ w bloku Queer oraz organizacje zajmujące się pomocą uchodźcom w bloku antyrasistowskim.

Wiadomo, że na demonstracji pojawi się również berliński oddział partii Razem.

Bądź z nami na bieżąco: polub i obserwuj nas. Jesteśmy również na Twitterze.