Ustawa zakazująca edukacji seksualnej skierowana do dalszych prac w komisji

O godzinie 17:30 w Sejmie odbyło się kolejne głosowanie nad projektem ustawy nowelizacji kodeksu karnego. Przewiduje ona karę 3 lat pozbawienia wolności za otwarte mówienie i edukowanie młodzieży poniżej osiemnastego roku życia na tematy związane z seksualnością człowieka.

· 2 min read
Ustawa zakazująca edukacji seksualnej skierowana do dalszych prac w komisji

Dziś o godzinie 17:30 w Sejmie odbyło się kolejne głosowanie nad projektem   ustawy nowelizacji kodeksu karnego. Przewiduje ona karę 3 lat pozbawienia wolności za otwarte mówienie i edukowanie młodzieży poniżej osiemnastego roku życia na tematy związane z seksualnością człowieka.

Ogólnopolski Strajk Kobiet w całym kraju zorganizował lokalne pikiety, a w Warszawie pod Sejmem tłum ludzi wyrażał swój sprzeciw wobec projektu ustawy.

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus złożyła wniosek o odrzucenie projektu, jednak większość posłów i posłanek głosowała przeciw tej propozycji. Już przy pierwszym czytaniu poseł PiS Matusiewicz wnioskował o zwiększenie kary do lat 5.

Przeciw tej ustawie w Polsce protestowały tłumy ludzi. Wśród uczestników manifestacji pod Sejmem byli młodzi, kobiety, mężczyźni, politycy opozycyjni, niezależni edukatorzy seksualni czy gwiazdy show-biznesu. Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oficjalnie wyraziło dezaprobatę wobec tego projektu.

Oprócz edukatorów, kara może spotkać również lekarzy ginekologów, którzy przepiszą środki antykoncepcyjne małoletniej, nauczycieli wychowania do życia w rodzinie czy pedagoga szkolnego, a nawet pełnoletniego nastolatka, który otwarcie mówi o seksie z młodszymi kolegami.

Ustawa przygotowana m.in. przez Stowarzyszenie Ordo Iuris ma formę projektu inicjatywy obywatelskiej, przez co nie obowiązuje jej zasada dyskontynuacji. Głosowanie nad tym projektem może również odbyć się w kolejnej kadencji sejmowej.

Ustawa potocznie nazwana projektem ,,Stop Pedofilii'' ma wiele niedociągnięć i niezgodności prawnych, przede wszystkim zakaz edukacji i rozmowy o zachowaniach seksualnych do 18 roku życia, przy fakcie, gdzie prawo przewiduje karę za współżycie z osobą do 15 roku życia, tym samym, za zgodą rodzica, nastolatka powyżej piętnastu lat ma prawo do antykoncepcji.

Czytaj więcej: Komitet "STOP PEDOFILII" – jak mijać się z prawdą?


Subskrybuj nas: Google News | FeedlyChcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO