Użytkownicy coraz częściej wybierają telefony Samsunga zamiast iPhone'a

Od wielu lata lojalność użytkowników była jedną z cech charakterystycznych klientów Apple. Jednak od dłuższego czasu poziom lojalności użytkowników wobec tej firmy spada.


Użytkownicy coraz częściej wybierają telefony Samsunga zamiast iPhone'a

BankMyCell opublikował dane na temat użytkowników iPhone'ów. Wynika z nich, że lojalność dotychczasowych użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem jest na coraz niższym poziomie. Od marca 2018 r. liczba użytkowników, którzy postanowili przerzucić się na telefony Samsunga. Na chwilę obecność lojalność klientów znajduje się na poziomie 73%, co w porównaniu z rokiem 2017, kiedy lojalność znajdowała się na poziomie 92%, pokazuje silny spadek.

Dane te też pokazują, że coraz częściej użytkownicy Apple decydują się na migrację do bardziej otwartego ekosystemu aplikacji, jakim to właśnie cechuje się Android. Dane BankMyCell nie biorą pod uwagę jednak wszystkich użytkowników, co oznacza, że liczba użytkowników, którzy zdecydowali się na migrację może być większa.

Jednym z powodów, oprócz faktu, że Apple tworzy restrykcyjny i zamknięty ekosystem aplikacji, może być też cena sprzętu firmy z nadgryzionym jabłkiem. Nie jest tajemnicą, że urządzenia Apple są drogie, co również miało znaczenie na spadek lojalności użytkowników. Ponadto Apple nie jest już tak innowacyjną spółką technologiczną jak była dawniej, a także boryka się z problemami związanymi z producentami komponentów, o czym świadczyć można nakaz zapłaty kary Samsungowi.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO