W czwartek w Polsce tysiące osób manifestowało solidarność z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku

W wielu miastach w Polsce w czwartek odbyły się manifestacje mające być dowodem solidarności i poparcia dla uczestników Marszu Równości w Białymstoku oraz przeciw nienawiści.


W czwartek w Polsce tysiące osób manifestowało solidarność z uczestnikami Marszu Równości w Białymstoku

Sobotnie wydarzenia w Białymstoku, kiedy doszło do ataków na uczestników Marszu Równości, który przeszedł ulicami miasta 20 lipca, doprowadziły do zorganizowania w wielu miastach w Polsce manifestacji mających wyrazić sprzeciw wobec nienawiści, z którą spotykają się osoby LGBTQ w Polsce oraz agresji jaka miała miejsce w dniu Marszu Równości w Białymstoku.

Gazeta Polska z zakazem dystrybucji gazety z naklejkami "Strefa wolna od LGBT"

Wśród polskich miast, w których odbyły się wydarzenia, można znaleźć m.in. Kraków, Poznań, Kielce czy też Łódź. Osoby uczestniczące w manifestacjach pojawiali się z transparentami, na których znalazły się hasła m.in. przeciwko nacjonalizmowi i homofobii.

W piątek planowana są kolejne manifestacje w Szczecinie, Opolu oraz Zgorzelcu, zaś w sobotę wydarzenia mają odbyć się we Wrocławiu, Warszawie, Nowym Sączu, Toruniu, Zielonej Górze, Bielsku-Białej. Natomiast w niedzielę manifestacje będą miały miejsce w Częstochowie oraz Białymstoku.

Ataki na Marsz Równości w Białymstoku


Zobacz, jak szybko ustawić nasz Start jako stronę startową w przeglądarce.


Chcesz wiedzieć więcej? Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO