W dupie z Notre Dame! Planeta nam płonie!

W sytuacji, gdy katastrofa klimatyczna już nie puka do naszych drzwi, a wyważa je łomem, dodatkowo wpuszczając przez okna swoich wspólników, bogaci ludzie rządzący tym światem w końcu się zjednoczyli. Po to, aby odbudować kościół.

· 2 min read
W dupie z Notre Dame! Planeta nam płonie!

Lasy syberyjskie płoną od kilku tygodni. Jest to globalna katastrofa ekologiczna, biorąc pod uwagę ilość biomasy niszczonej w czasach rosnącego problemu zmian klimatu. Wieczna zmarzlina i lasy syberyjskie przefiltrowują zazwyczaj bardzo duże ilości CO2, nie wspominając nawet o wewnętrznej wartości dzikiej przyrody. Nadal lekceważymy tę katastrofę ekologiczną trwającą od tygodni, gdyż wszystko odbywa się wyraźnych działań ze strony rządu ani podmiotów międzynarodowych.

Dotknięte przez pożary terytorium liczy już prawie 3,2 miliona hektarów. To więcej niż łącznie mają Chorwacja i Słowenia, jednakże w przeciwieństwie do tych państw, ono wciąż rośnie. Dym dotarł już do obszaru wzdłuż Wołgi, który znajduje się 3000 km na zachód od Syberii, a także w pobliżu innych krajów sąsiadujących. Rząd Federacji Rosyjskiej nie stosuje wystarczających środków, aby ugasić pożar i odnosi się do wysokich kosztów ekonomicznych ugaszenia go. Gdzie jest ta cała międzynarodowa solidarność, która zbudowała się tak szybko, gdy płonęła Notre-Dame de Paris? Ludzie w całej Rosji żądają od rządu ogłoszenia katastrofy ekologicznej, co spowoduje, że ​​będą musieli ją odpowiednio rozwiązać i wysłać tam wszystkie możliwe siły.

Zielone aktywistki i aktywiści mają jednak w tym kraju wyjątkowo ciężko, gdyż Rosji do demokracji jest raczej daleko. Dlatego zwracają się do wszystkich, zarówno tych, którzy mają wystarczający kapitał by rządzić, jak i do tych, którzy są rządzeni z prośbą o wsparcie. Odbudowa jednego kościoła z milionów mogła poczekać. Planetę jednak mamy jedną i na jej odbudowę niedługo będzie za późno.


Alternatywa jest miejscem swobodnej dyskusji i wymiany opinii. Polub i obserwuj nas na Facebooku. Jesteśmy także na Twitterze. Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną.

Chcesz podzielić się z nami swoimi przemyśleniami? Jeżeli tak, wyślij email do naszej redakcji.

WSPIERAJ NIEZALEŻNE DZIENNIKARSTWO

Related Articles

Federacja Europejska vs Europa Narodów
· 1 min read
Co z tą demokracją?
· 3 min read
Zostawcie Muchę w spokoju
· 3 min read
Progresywizm vs konserwatyzm | Debata
· 1 min read